به گزارش افکارنیوز،

محمد حسینی با اشاره به تعیین وام ۱۵ میلیون تومانی در قانون بودجه سال ۹۷ اظهار کرد: با تصویب قانون در مجلس، تایید آن از سوی شورای نگهبان و ابلاغ به دولت، قانون بودجه توسط رئیس جمهور به سازمان برنامه و بودجه ابلاغ می‌شود، سازمان به وزارت اقتصاد و دارایی دستور و وزیر اقتصاد به عنوان رئیس مجامع بانک‌ها موضوع وام ازدواج را به بانک مرکزی ابلاغ می‌کند.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی ادامه داد: رئیس بانک مرکزی نیز دستورالعمل اجرای وام ازدواج ۱۵ میلیون تومانی را به شعب بانک‌ها ارسال خواهد کرد تا شعب نسبت به پرداخت این وام اقدام کنند.

نماینده مردم تفرش و آشتیان در مجلس، زمان اجرایی شدن پرداخت وام ازدواج را برآورد کرد و گفت: اگر مسئولان بخواهند کار‌ها انجام شود ظرف مدت یک هفته پرداخت وام قابل اجرا شدن است، اما اگر نخواهند کار‌ها پیش برود، روند اجرایی شدن وام ازدواج ۳ تا ۴ ماه به طول می‌انجامد.

حسینی با اشاره به تجربه گذشته در زمینه اجرای وام ازدواج بیان داشت: تجربه‌های گذشته نشان داده است که اجرای و عملیاتی شدن پرداخت وام ازدواج در بهترین حالت ۲ ماه طول می‌کشد، بنابراین زوج‌های برای دریافت وام ازدواج عجله نکنند.

این نماینده مجلس در خصوص تاخیر در پرداخت تسهیلات بانکی عنوان کرد: همه ساله پرداخت تسهیلات بانکی تا ابتدای اردیبهشت به دلیل حسابرسی انجام نمی‌شود، دراین بازه زمانی بانک‌ها باید گزارش حساب‌های و میزان اعتبارات خود را تعیین و به بانک مرکزی اعلام کنند به همین جهت تسهیلاتی ارائه نمی‌دهند.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: با این حساب پرداخت هر گونه تسهیلات بانکی از جمله وام ازدواج تاپایان فروردین انجام نمی‌شود.