به گزارش افکارنیوز،

احد وظیفه درباره وضعیت جوی سه روز آینده کشور اظهار کرد: سامانه جوی که در روزهای گذشته وارد کشورمان شده بود همچنان به فعالیت خود در نقاط مختلف ادامه می‌دهد و پیامد آن نیز رشد ابر، وزش باد، رگبار، رعدو برق و بارش پراکنده باران است.

وی افزود: امروز و در ساعات آتی دامنه‌های زاگرس مرکزی و جنوبی، جنوب، نواحی مرکزی، دامنه‌های البرز مرکزی و غربی و شمال شرق کشور با رشد ابر و رگبار مواجه می‌شود؛ ضمناً در استان‌های کرمان، خراسان جنوبی و هرمزگان نیز بارش پراکنده باران به‌وقوع می‌پیوندد.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی کشور تصریح کرد: طی روز شنبه نیز بر شدت بارش‌ها در برخی نقاط همانند اصفهان، مرکزی، همدان و خوزستان افزوده می‌شود.

به گفته وظیفه، در همین زمان بخش‌هایی از دامنه‌های زاگرس مرکزی و جنوبی، جنوب غرب، جنوب، غرب و رفته رفته دامنه‌های جنوبی البرز با رگبار باران و رعدوبرق مواجه می‌شوند؛ بارش‌ها همچنین در ادامه ساعت برای خراسان رضوی و جنوبی، سیستان وزبلوچستان و هرمزگان ایجاد می‌شود.

وی تصریح کرد: طی یکشنبه نیز از فعالیت سامانه بارشی تا حدودی کاسته خواهد شد و تنها بخش‌هایی از استان‌های البرز شرقی، زاگرس مرکزی، غرب، مرکز شمال شرق و شرق با بارش پراکنده باران و وزش باد مواجه می‌شوند؛ نوار شرق نیز با وزش باد شدید و احتمال گرد و خاک مواجه می‌شود.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی کشور اظهار کرد: بر همین اساس طی دو روز آینده سواحل عمان و خلیج فارس مواج پیش‌بینی می‌شود.

وظیفه، اردبیل و شهرکرد با یک درجه بالای صفر را را سردترین و بوشهر با 33 درجه بالای صفر را گرمترین نقطه کشور دانست و گفت: دمای هوای تهران امروز به 22 درجه بالای صفر رسید که طی دو روز آتی سه درجه کاهش می‌یابد و بارش‌های پراکنده باران به همراه وزش باد نیز رخ می‌دهد.