به گزارش افکارنیوز،

محمدعلی نجفی شهردار تهران در مراسم بهره‌برداری از 20 پروژه اجتماعی، فرهنگی، عمرانی، حمل و نقل و ترافیک خدمات شهری و محیط زیست که صبح امروز در آسایشگاه جانبازان شهید بهشتی برگزار شد با اشاره به ویژگی‌های خاص منطقه 8 شهرداری تهران گفت: این منطقه از جهات مختلفی ویژگی‌های خاصی دارد و منطقه‌ای است که در شکل‌گیری انقلاب مؤثر بوده و بسیاری از نقاط آن پایگاه‌ فعالیت‌های انقلابی بوده و مساجد آن همواره به سایر مساجد تهران برنامه داده است.

شهردار تهران دیگر ویژگی این منطقه را همزیستی‌ مسالمت‌آمیز‌ ارامنه این منطقه‌ در کنار سایر شهروندان‌ برشمرد و اظهار کرد: ارامنه عزیز همواره‌ همراه انقلاب بوده‌اند  و تنها از این منطقه‌ 30 شهید ارمنی‌ تقدیم انقلاب شده است.

وی تصریح کرد: امروز در کنار همه پروژه‌هایی که افتتاح شد با راه‌اندازی پردیس امام هادی تلاش کردیم‌ تا شرایط فعالیت‌های فرهنگی و اجتماعی‌ را بهبود‌ دهیم‌.

نجفی با تأکید بر محله‌محوری ادامه داد: موضوع محله‌ محوری مهم است و معتقدیم  پروژه‌های محلی و منطقه‌ای باید در کنار  پروژه‌های بزرگ  وجود داشته باشد.

وی با تأکید بر اینکه در تصمیم‌گیری این پروژه‌ها باید از نظر مردم محله استفاده کرد، ادامه داد: یکی از خوبی‌های این پروژه‌ها این است که محله‌ را پوشش می‌دهد و نیازهای مردم محله را پاسخ می‌دهد.

وی با اشاره به راه‌اندازی پروژه ورزشی شهدای نارمک خاطرنشان کرد: در این پروژه 11 رشته ورزشی می‌تواند مورد تمرین قرار بگیرد.

وی با بیان اینکه شهرداری نهادی خدمتگذار‌ است و از زمان پیروزی انقلاب تا به امروز همواره تأکید شده است که دستگاهی که بیشتر کار کند مقدس‌تر است، بیان کرد: شخصی که خدمت بیشتری می‌کند قابل احترام‌تر است.

نجفی با بیان اینکه در سال 96 وضعیت شهرداری از نظر مدیریتی و منابع‌ مالی خوب نبود، تأکید کرد: در این شرایط به انجام پروژه‌ها امیدوار نبودیم‌.

وی افزود: مجلس شورای اسلامی‌ در بودجه عمومی دولت 6 ماده خاص را برای شهرداری‌ها گنجانده که عمده آن مربوط به شهرداری تهران است.

نجفی با بیان اینکه در نوروز 97، نوروز‌گاه‌هایی را در اماکن مختلف شهر تدارک دیدیم‌، بیان کرد: در این برهه‌ نوآوری‌هایی انجام شد که هزینه‌های کمی داشت.

نجفی با بیان اینکه تلاش ما این است که مردم و شهروندان شهرداری را از خود بدانند، تأکید کرد: هیچ مسئله مهم شهری نیست که بدون کمک شهروندان قابل حل باشد‌.

وی بابیان اینکه یکی از لوازم رسیدن به این هدف توسعه اخلاق شهروندی است،گفت: اخلاق شهروندی‌ در برنامه‌های گذشته شهرداری کمتر مورد توجه بود و اگر ما بتوانیم شهری را اخلاق‌مدار بسازیم بسیاری از مشکلات شهری حل می‌شود.