به گزارش افکارنیوز،

حسن رسولی در چهل و پنجمین جلسه شورای اسلامی شهر تهران گفت: پیش از انتخاب محمد علی نجفی، در دیداری که با وی داشتیم از او سوال کردیم که آیا قلب شما مشکلی ندارد، وی اعلام کرد که قلبش همانند فردی ۴۵ ساله کار می‌کند.

وی افزود: بعد از آن، با شهردار تهران عهد کردیم که به پاستور نرود و قصد حضور در دولت را نداشته باشد که وی این را هم پذیرفت.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر تهران با اشاره به بودجه سال ۹۷ اظهارکرد: در قالب یکی از بند‌های بودجه سال ۹۷، شهرداری اجازه پیدا کرد که از تهاتر برای برطرف کردن بدهی‌های خود استفاده کند ضمن اینکه برای خطوط مترو نیز فاینانس تامین شد.

رسولی ادامه داد: برای نخستین بار تسهیلات ارزی برای شهرداری در نظر گرفته شد در کنار آن، اوراق مشارکت را نیز برای شهرداری محقق کردیم.

وی در رابطه با روابط شهرداری با دولت و مجلس خاطرنشان کرد: امروز، بحث ما فقط بحث شهرداری تهران نیست. اکنون روابط با دولت و مجلس برقرار است، مبارزه با فساد اجرایی شده و ظرف ۷ ماه و نیم گذشته حتی گزارش یک مورد سوء مدیریت و اختلاس از زیر مجموعه شهرداری تهران گزارش نشده است. خزانه دار شورای شهر تهران تاکید کرد حتی یک ریال اختلاس در شهرداری صورت نگرفته و این موضوع بسیار قابل توجه است.

رسولی با بیان اینکه " اعضای شورای شهر نمایندگان مردم هستند" گفت: ما وکیل مردم هستیم و صاحب اختیار نیستیم. یک جریان فکری مشخص از ما حمایت کرده و باید به این مسائل توجه شود.

وی تاکید کرد: با کناره گیری نجفی، سازمان دهی مجدد ابر سازمانی مانند شهرداری کار بسیار دشواری است و به سادگی ممکن نخواهد بود.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر تهران با اشاره به محرز نشدن استعفای شهردار تهران اذعان کرد: هنوز دلیل اصلی شهردار تهران برای استعفا برای شورای شهر محرز نیست. از شهردار تهران درخواست می‌کنم که به رای شورای شهر مبنی بر جلوگیری از استعفا تمکین کند.

رسولی تاکید کرد: اعضای شورای شهر و شهردار قول داده اند که برای قبول هیچ پستی، مسند خود را ترک نکنند و امیدوار هستم به این موضوع توجه شود.