به گزارش افکارنیوز،

مرتضی آقایی مدیرکل عتبات سازمان حج و زیارت از برخورد قاطع این سازمان با مدیران متخلف دفاتر عتبات که از نوسانات قیمت دلار سواستفاده کنند، خبر داد.

وی تاکید کرد: تا کنون موردی از شکایات مردمی در مورد سودجویی دفاتر و کاروان های حج و زیارت ، از افزایش قیمت دلار دریافت نکرده ایم اما در صورت گزارش دهی مردم در این خصوص، با مدیران متخلف دفاتر زیارتی برخورد قاطعی می کنیم.

مدیرکل عتبات سازمان حج و زیارت یادآور شد:  اجازه نمی دهیم که نوسانات دلار باعث سودجویی مدیران دفاتر عتبات و متضرر شدن زائران و مشتاقان زیارت حرم اهل بیت (ع)در عتبات شود.

آقایی در ادامه تصریح کرد: متقاضیان سفر به عتبات عالیات اگر پیش از افزایش قیمت دلار برای سفر در دفاتر مجاز سازمان حج و زیارت ثبت نام کرده اند و هزینه سفر خود را پرداخت کرده باشند، نباید هیچ گونه وجه دیگری از آن ها دریافت شود.

وی خاطرنشان کرد: چنانچه هر یک از افرادی که برای سفر به عتبات ثبت نام خود را نهایی کرده و مدیران دفاتر زیارتی از آن ها درخواست وجه اضافه ای را به دلیل گران شدن دلار درخواست کرده اند، این افراد باید موضوع را به سازمان حج و زیارت اطلاع دهند و وجه فوق به آن ها برگشت داده خواهد شد.

مدیرکل عتبات سازمان حج و زیارت تاکید کرد: اغلب زائرانی که با کاروان های غیرمجاز و آزادبرها به عتبات سفر می کنند، به طور معمول در خصوص مواردی چون افزایش هزینه سفر به بهانه گران شدن دلار و مواردی از این دست مواجه شده و متضرر می شوند که این موضوع ارتباطی به سازمان حج و زیارت ندارد.