به گزارش افکارنیوز،

محمدرضا اسدی معاون امور توانبخشی بهزیستی استان تهراناز افتتاح هفتمین مرکز روزانه ارائه خدماتبه کودکان مبتلا به اختلال اوتیسم خبر داد و اظهار کرد:این مرکز با ظرفیت خدمات دهی به 50 کودک مبتلا به اوتیسم در شهرستان اسلامشهر راه اندازی شده است.

وی در ادامه تصریح کرد: هزینه درمان کودکان مبتلا به اوتیسم در این مرکز برای هر ماه، مبلغ 700 هزار تومان است که 450 هزار تومان آن در قالب یارانه توسط بهزیستی استان تهران و 250 هزار تومان توسط خانواده کودکان پذیرش شده پرداخت می شود.

معاون امور توانبخشی از فعالیت 3 مرکز روزانه دیگر در استان تهران خبر داد و خاطرنشان کرد:این 3 مرکز در شهرستان های ملارد، تهران و ری به کودکان مبتلا به اختلال اوتیسم خدمات می دهد.

اسدی یادآور شد: علی رغم نیاز به افزایش مراکز ارائه خدمات به بیماران مبتلا به اوتیسم، در مجموع در کشور حدود 70 مرکز، بیشتر فعال نبوده و این خلأ در سایر استان ها و شهرستان های کشور نیز حس می شود.

وی تاکید کرد: به دلیل گستردگی اختلال اوتیسم در میان کودکان و افزایش روزافزون مبتلایان به این اختلال، در صدد هستیم تا مراکز ارائه خدمات در حوزه اوتیسم را در سراسر شهرستان های استان تهران راه اندازی کنیم و این موضوع به زودی عملیاتی خواهد شد.

معاون امور توانبخشی بهزیستی استان تهران اضافه کرد: با وجود اینکه در سایر مراکز ارائه خدمات به کودکان مبتلا به اوتیسم به ازای هر 8 کودک یک کارشناس وجود دارد، در مرکز شهرستان اسلامشهر به ازای هر 3 کودک یک کارشناس حضور دارد.

اسدی خاطرنشان کرد: کارشناسان حاضر در مراکز درمان اختلال اوتیسم و ارائه خدمات به کودکان مبتلا به این اختلال، در اموری چون کاردرمانی، گفتار درمانی و دیگر موارد مربوط به امور درمانی کودکان فوق فعالیت می کنند.