به گزارش افکارنیوز،

 سشوار کردن موها، استفاده مداوم از شامپوهای شیمیایی و بسیاری عوامل دیگر همگی دست به دست هم می‌دهند تا موهای سر از بین بروند اما به کمک راهکارهای خانگی و طبیعی می‌توان از تخریب موهای سر جلوگیری کرد در اینجا به معرفی راهکارهای طبیعی و در دسترسی می‌پردازیم که موهای شمارا زیبا می‌کند.

ماسک بلندکننده موی سر

برای بلند کردن موهای سرتان در کوتاه‌ترین مدت کافی است ماسک مناسب را بر روی آن قرار دهید برای تهیه این ماسک آب دو عدد سیب زمینی را بگیرید و سپس یک عدد سفیده تخم مرغ و یک قاشق غذاخوری عسل به آن اضافه کنید این ماسک را به مدت ۲ ساعت بر روی ریشه و ساقه موهایتان قرار دهید.

رشد سریع مو با ماسک های خانگی

برای تحریک رشد سرعت موها پودر برگ‌کاری را با کمی ماست مخلوط کنید و این ماسک را به مدت ۲۰ دقیقه روی موهایتان قرار دهید، این ماسک سبب می‌شود تا موهایتان با سرعت بسیار بیشتری رشد کند.

موهایتان را با آب داغ نشویید

شستن موی سر با آب بسیار داغ یکی از رایج‌ترین اشتباهات است، زیرا آب داغ سبب خشک شدن پوست و موی سر می‌شود و برای جلوگیری از خشک شدن موها سرتان را با آب ولرم بشویید و با سردترین آبی که قادر به توانایی‌اش هستید، نرم کننده را آب‌کشی کنید.

به کمک تخم کتان موهایی ضخیم داشته باشید

تخم کتان سبب ضخیم شدن موهای سر می‌شود؛ تخم کتان را به مدت پنج روز در کاسه آب بخیسانید و مایع آن را به کمک یک پنبه روی پوست کف سرتان بمالید و پس از گذشت نیم ساعت آن را آب بکشید.

سشوار را فراموش کنید

اگر به دنبال داشتن موهایی سالم و براق هستید دور سشوار و اتوی مو را خط بکشید، زیرا استفاده بیش از حد از این وسایل سبب موخوره می‌شود شما می‌توانید از روش‌های جایگزین برای صاف کردن موهایتان کمک بگیرید؛ چهار قاشق چای خوری آب لیمو ترش را با یک فنجان روغن نارگیل، دو قاشق چای خوری روغن زیتون و سه قاشق چای خوری نشاسته ذرت مخلوط کنید و ۲ ساعت بر روی موهایتان قرار دهید این ماسک نه تنها سبب صاف شدن موها می‌شود بلکه تاثیرات منفی اتو و سشوار را هم ندارد.

شنبلیله بخورید موهایی پرپشت داشته باشید

اگر تار موهایتان نازک است شنبلیله بخورید خواص متعددی که در پودر شنبلیله وجود دارد سبب ضخیم و پرپشت شدن موها می‌شود.

قبل از خواب موهایتان را شانه کنید

شانه زدن، سبب افزایش رشد موهای سر می‌شود خصوصا اگر قبل از خواب این کار را انجام دهید، زیرا این‌ اقدام سبب افزایش گردش خون در پوست سر می‌شود و یا برای استحکام موها روزانه پنج دقیقه در هوای آزاد آن‌ها را شانه بزنید همچنین برای افزایش تراکم آن‌ها می‌توانید از روغن کرچک استفاده کنید.

نشاسته را جایگزین شامپو کنید

شامپوهای سر خود عامل موثری هستند که سبب تضعیف تارهای مو می‌شوند و بر همین اساس اغلب پزشکان بر این باور هستند که تنها سه بار در هفته باید موهای سر را با شامپوهای شیمیایی شست، جوش شیرین جایگزین مناسبی برای شامپو است و نه تنها همانند شامپو عمل می‌کند و موهارا تمیز و نرم می‌کند بلکه خواص منفی هم ندارد.