به گزارش افکارنیوز،

جانشین رئیس پلیس راه ویژه شرق استان تهران گفت: تردد در محور‌های هراز و فیروزکوه به سمت شمال کشور سنگین است و خودرو‌ها به کندی در حال عبور از این محور‌ها هستند.

علی سلیمانی در خصوص اوضاع ترافیکی محور‌های هراز، فیروزکوه، امام رضا (ع) و بزرگراه حرم به حرم اظهار کرد: در حال حاضر تردد انواع وسایل نقلیه از جنوب به شمال محور هراز سنگین و وضعیت ترافیکی از شمال به جنوب این محور نیمه‌سنگین در جریان است.

وی بیان کرد: آمد و شد انواع وسایل نقلیه در محور فیروزکوه از مسیر جنوب به شمال به سمت شهر‌های شمالی سنگین و در مسیر شمال به جنوب این محور نیمه‌سنگین است و خودرو‌ها به مرور در حال عبور از این محور اصلی کشور هستند.

جانشین رئیس پلیس راه ویژه شرق استان تهران تصریح کرد: تردد انواع وسایل نقلیه در بزرگراه حرم به حرم و محور امام رضا (ع) نیمه‌سنگین و پرحجم است و انواع وسایل نقلیه در حال گذر از شمال به جنوب و جنوب به شمال این دو محور مواصلاتی هستند.

وی با بیان اینکه حادثه خاصی در محور‌های مواصلاتی شرق استان رخ نداده است، اظهار کرد: تردد و آمد و شد در خروجی شهر تهران از جاده قدیم تهران ـ جاجرود و آزادراه تهران ـ. پردیس به سمت شمال کشور نیز سنگین در جریان است و مسافران در ساعات پایانی روز مسافرت خود را به سمت شمال کشور آغاز کردند.

سلیمانی بیان کرد: مسافران در هنگام سفر با رعایت فاصله طولی مناسب با خودروی جلویی تردد کنند و از ارتکاب تخلفاتی مانند سرعت، سبقت و حرکات مارپیچ پرهیز کنند.

وی تصریح کرد: در صورت مشاهده هرگونه تخطی از مقررات راهنمایی و رانندگی، توسط عوامل پلیس راه که به صورت آماده‌باش صد درصدی و با تمام تجهیزات در محور‌ها حضور دارند با رانندگان متخلف برخورد قانونی صورت خواهد گرفت.

جانشین رئیس پلیس راه ویژه شرق استان تهران خاطرنشان کرد: رانندگان با رعایت کامل مقررات راهنمایی و رانندگی با صبر و شکیبایی در محور‌ها تردد کنند و در صورت برخورد با ترافیک‌های سنگین و مقطعی با آرامش و رعایت حقوق شهروندی ترافیک عبور کنند.

وی در پایان متذکر شد: بیشترین آمار تصادفات بر اثر خستگی و خواب‌آلودگی رخ می‌دهد، بنابراین مسافران بعد از دو ساعت رانندگی ۱۵ دقیقه به استراحت پرداخته و پس از تجدید قوا در اقامتگاه‌ها و توقفگاه‌های مجاز بین راه به ادامه مسیر بپردازند و حتی‌المقدور از رانندگی در شب خودداری کنند.