به گزارش افکارنیوز،

 عبدالرضا فولادوند مدیرکل آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران در نشست تخصصی ساماندهی نیروی انسانی شهرستان‌های استان تهران که در کهریزک برگزار شد، اظهار داشت: سالانه چیزی در حدود 35 هزار دانش‌آموز به جمعیت دانش‌آموزی شهرستان‌های استان تهران اضافه می‌شود که باید با مدیریت درست بتوانیم شرایط عادلانه تحصیل را برای آنها فراهم کنیم.

وی با اشاره به کمبود نیروی انسانی در این استان، تأکید کرد: تراکم بالای دانش‌آموزی در این استان و همچنین کمبود فضای آموزشی نیازمند یک برنامه‌ریزی دقیق و مدون است تا بتوان با کمترین هزینه و چالش، مشکلات را مدیریت کرده و سال تحصیلی 98ـ97 را به خوبی آغاز کنیم.

فولادوند با تأکید بر ساماندهی 33 هزار کلاس درس در شهرستان‌های استان تهران، تصریح کرد: شهرستان‌های پرند و پردیس با توجه به پروژه‌های مسکن مهر از افزایش بالای جمعیتی برخوردار هستند که نیازمند توجه جدی هم در تأمین نیروی انسانی و هم فضای آموزشی در این مناطق است.

مدیرکل آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران با اشاره به وجود 120 هزار دانش‌آموز اتباع خارجی در این استان، خاطرنشان کرد: تفاوت‌های فرهنگی، تراکم بالای کلاس‌های درس و کمبود فضاهای آموزشی استاندارد از جمله مباحثی است که اگر مورد توجه جدی قرار نگیرد رشد آسیب های اجتماعی را به همراه خواهد داشت.