به گزارش سایت پلیس،وقتی در بررسی پرونده های باند های تبهکار قاچاق مواد مخدر به اعمال جنایتکارانه ای که آنها برای رسیدن به منافع شخصی خود دست می زنند برمی خوریم متوجه می شویم که اعضای کوچکی که به عنوان آلت دست از آنها بهره می برند برایشان هیچ ارزشی ندارند و هرگاه منافع خود را در خطر ببینند با سفاکی تمام این اعضا را ازسر راه خود بر می دارند که این خود هشداری بزرگ به کسانی است که به دلیل اعتیاد شدید در دام این باندها می افتند و برای تامین مواد مصرفیشان به هرکاری از سوی آنها تن می سپارند.
این افراد البته قربانی حماقت خود می شوند زیرا که اگر راه به سوی اعتیاد نبرند و یا اگر معتاد شدند به جای دست زدن به هرکاری برای تامین مواد خود به ترک اعتیاد و سالم سازی روح و جسمشان رو بیاورند شاید بلای خانمانسوز آنها را این گونه قربانی نکند.
در زیر توجه شما را به یک پرونده واقعی در این خصوص جلب می کنیم. حدود دو سال پیش دخترجوانی با نام سحر با دست و پای لرزان و در حالی که اشک از گونه هایش سرازیر می شد در یکی از کلانتری شهر اصفهان حاضر و از راز جنایت های هولناک یک باند قاچاق مواد مخدر پرده برداشت که بلافاصله ماموران پلیس مبارزه با مواد مخدر استان دست به کار شدند و با همکاری وی اعضای اصلی این باند را در کوتاهترین زمان دستگیر و تحویل مراجع قضایی دادند.
شروع اعتیاد
اما ماجرا از این قرار بود که سحر دختر دبیرستانی موفق در درس و مدرسه به دلیل رفت وآمد با دوستان ناباب ومشکلاتی که در خانواده داشت با مواد مخدر آشنا می شود و با تشویق وترغیب گروه دوستان مصرف تریاک را به صورت تفننی آغاز می کند.
فرار از خانه
اما مصرف تفننی تبدیل به اعتیاد او می شود و با شدت گرفتن مصرف مواد و درگیری پدرو مادرش در خانه، سحر از منزل فرار کرده وبا یکی از دوستان نابابش به یکی از شهرهای شرقی کشور می رود.
آشنایی و همکاری با باند قاچاق مواد مخدر
او که در آن شهر کسی را نداشته و غریب بود و هم احتیاج شدید به مواد مصرفی داشت با خانواده ای آشنا می شود که در کار توزیع مواد مخدر فعالیت می کنند به پیشنهاد آنها و اصرار دوستش به همکاری با این خانواده مشغول می شود و از آنها مواد مصرفی خود را تامین می کند تا اینکه در اثر عوارض ناشی از اعتیاد دیگر از زیبایی او هم چیزی نمی ماند وبه پیشنهاد اعضاء باند شروع به قاچاق مواد مخدر می کند.
کار سحر این بود که هروئین ها را به بسته های چند گرمی تقسیم می کرد ودر چند لایه پلاستیک می پیچید وآنها را به شیوه های مختلف وارد بدن خود کرده و با وسایل نقلیه عمومی به شهر اصفهان منتقل می کرد.
روز فاجعه
در یکی از سفرها دختری که همراهش بود واو هم سرنوشتی شبیه به سحر داشت یکی از بسته های هروئین در میان راه در شکم آن دختر باز می شود و او دچار مسمومیت شده و به کما می رود اعضاء باند که متوجه این اتفاق می شود از ترس گرفتار شدن به دست پلیس به جای انتقال آن دختر به بیمارستان او را در بیابان های میان راه در خرابه ای می کشند، شکم او را پاره می کنند ومقدار نزدیک به پانصد گرم هروئین بلعیده شده را از شکم آن دختر خارج می نمایند.
تحول در سحر و انهدام باند
سحر با دیدن این صحنه وحشتناک دچار تحول شده و پس از اتمام ماموریت آخر خود به پلیس مراجعه می کند وبا همکاری او این باند جنایتکار منهدم می شود، ولی سحر با تخفیف هایی که قاضی پرونده برای همکاریش با پلیس به او داد باید سال هایی از بهترین عمر خود را در زندان سپری کند.
باندهای قاچاق مواد مخدر، خشن ترین گروه های تبهکار هستند
سرهنگ حسین رضایی رییس پلیس مبارزه با مواد مخدر فرماندهی انتظامی استان اصفهان در این خصوص اظهار داشت: آن چه مسلم است استفاده باندها از افراد واعضاء خود، استفاده ای ابزاری وغیرانسانی است واین امر باعثمی شود که اعضاء تا وقتی که منافع باند را به خطر نینداخته اند به آنها اجازه فعالیت داده شود، ولی به هر دلیلی که باند تشخیص دهد که وجود یکی از اعضاء برای منافع وموجودیت باند مضر است آن را از شبکه حذف می نماید که سرنوشت شبیه به ماجرای مذکور در انتظار این افراد به خصوص جوانان پیوسته به باندهای مافیایی قاچاق وتوزیع مواد مخدر است.
وی افزود: اینگونه افراد معمولا سپر بلای باند محسوب می شوند که در مواقع احساس خطر باند، اعضاء قربانی گرفتار شدن در چنگال قانون هستند به نحوی که اکثر افراد دستگیر شده توسط پلیس همین افراد ساده لوح هستند که در ازاء دریافت مبلغی از باند فقط نقش حامل مواد مخدر را ایفا می کرده اند که یادر پای چوبه دار مجازات قرار دارند و یا سالهای بسیار طولانی و یا تا آخر عمر خود را باید در پشت میله های زندان سپری کنند.
این مقام مسئول عنوان داشت: باند های قاچاق مواد مخدر جزء خشن ترین گروه های تبهکار به حساب می آیند و برای رسیدن به منافع و اهداف پلیدشان دست به هر جنایتی می زنند برای همین از رفتار مشهود این باندها گروگان گیری خود اعضاء و اعضاءخانواده آنها، آسیب زدن به اعضاء و خانواده آنها، تهدید و ارعاب اعضاء و نزدیکانشان وهمچنین به قتل رساندن آنها می باشد که معمولا با اجیر کردن اعضاء جدید دست به این اعمال می زنند.
سرهنگ رضایی در پایان خاطر نشان کرد: در چرخه قاچاق و توزیع مواد مخدر به طور معمول اعضاء خود به مصرف مواد مخدر گرفتار شده و کم کم در اثر عوارض اعتیاد حتی دیگر برای باند هم استفاده ای ندارند و برای باند خطر هم محسوب می شوند به همین دلیل خود به خود به زندگی کارتن خوابی وبی خانمانی دچار شده و به کام مرگ فرو می روند.