به گزارش افکار نیوز به نقل از روابط عمومی شهرداری تهران، ایستگاه متروی پیروزی طی مراسم ویژه ای که صبح روز یک شنبه هجدهم دی برگزار می شود، رسماً افتتاح شده و مورد بهره برداری قرار می گیرد.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران در این ارتباط اعلام کرد: علاوه بر ایستگاه متروی پیروزی، دو ایستگاه تجریش و ارم سبز نیز تا آخر سال جاری مورد بهره برداری قرار می گیرند و به این ترتیب تعداد ایستگاه های متروی تهران تا پایان سال ۹۰ به ۷۷ ایستگاه افزایش می یآبد.

مهندس سید جعفر تشکری هاشمی، توسعه حمل و نقل شهری با محوریت مترو با هدف دسترسی آسان شهروندان به وسایل نقلیه عمومی اولویت نخست مدیریت شهری دانست و افزود: به این منظور سهم قابل توجهی از اعتبارات شهرداری تهران به این موضوع مهم اختصاص پیدا کرده است.

وی با تاکید بر این که عدم پرداخت بخش قابل توجهی از مطالبات حمل و نقل عمومی باعثبروز مشکلاتی در تکمیل و افتتاح ایستگاه های جدید مترو شده، گفت: با این وجود مدیریت شهری بر این باور است که توسعه زیر ساخت های حمل و نقل عمومی باید با سرعت به حرکت خود ادامه دهد.

رییس هیأت مدیره شرکت متروی تهران در پایان، ایستگاه متروی پیروزی که در یکی از پر ترافیک ترین خیابان های تهران واقع شده را در کاهش بار ترافیکی این خیابان موثر دانست و خاطرنشان کرد: این ایستگاه به صورت زیر زمینی و با استفاده از روش حفاری طاق بتنی ساخته شد تا کوچک ترین اختلالی در رفت و آمد در این محدوده ایجاد نکند.

بر اساس این گزارش، ایستگاه مذکور که به مساحت ۱۲ هزار متر مربع در خیابان پیروزی و مقابل هتل نیروی هوایی ارتش(نهاجا) واقع شده، مراکز مهمی نظیر بیمارستان فجر، کتابخانه کانون انصار و مرکز آموزش ضمن خدمت آموزش و پرورش را تحت پوشش قرار می دهد.

گفتنی است ایستگاه متروی پیروزی با تدابیر و تمهیدات خاصی که در روش حفاری آن اعمال شده، یک ماه و نیم ماه زودتر از زمان اولیه ای که برای افتتاح آن پیش بینی شده بود مورد بهره برداری قرار خواهد گرفت.