ایرنا:دكتر 'مرتضی صفوی' افزود: آبلیمو منبع مهم اسید سیتریك و اسكوربیك است كه كنترلكننده اسید اوریك است.

وی ادامه داد: آبلیمو در هضم غذا و نیز درمان بسیاری از بیماری های معده تاثیر دارد.

صفوی اضافه کرد: آبلیمو در درمان سرماخوردگی، تنگی نفس، رماتیسم، دیابت، گلودرد چرکی، غلظت خون، تب، دردهای کلیه و شکم، سنگ های کلیوی و چربی خون تاثیر مستقیم دارد.

صفوی اضافه کرد: مصرف آبلیمو در کنار مصرف گوشت قرمز و تخم مرغ، سبب افزایش آهن بدن می شود بنابراین به دختران توصیه می شود روزانه این ماده غذایی را برای جلوگیری از کمبود آهن مصرف کنند.

صفوی در ادامه گفت: مصرف گوشت قرمز و تخم مرغ در دوران بلوغ، تضمین کننده سلامت مادران آینده است چرا که دختران در سن بلوغ برای جبران فقر آهن، نیازمند تغذیه ای مناسب هستند.

وی اضافه کرد: براساس مطالعات انجام شده، بسیاری از مشکلات دوران بارداری و تولد نوزادان نارس، ارتباط مستقیم با وضع تغذیه مادر در زمان قبل از بارداری و سنین قبل از ازدواج دارد.

صفوی گفت: دخترانی كه زندگی خود را با تغذیه ناكافی در دوران كودكی همراه با بیماری شروع كرده و به دوره نوجوانی پا می گذارند، از یك طرف به علت كمبودهای تغذیه ای با كاهش قدرت یادگیری، افت تحصیلی، افزایش ابتلا به بیماری ها و كاهش توانمندی ذهنی و جسمی مواجه می شوند و از سوی دیگر، پس از ازدواج نمی توانند دوران بارداری شیردهی خوبی داشته باشند.