به گزارش افکارنیوز،

رئیس آموزش و پرورش شهرستان فسا گفت: رفتار یکی از معلمان این شهرستان در کوتاه کردن موی تعدادی از دانش آموزان کلاس مورد تایید آموزش و پرورش نیست.

مسلم امینی نژاد گفت: در پی اطلاع از اقدام خلاف اصول تربیتی معلم کلاس دوم ابتدایی یکی از مدارس این شهر در کوتاه کردن موی ۹ تن از دانش آموزان کلاس، بلافاصله موضوع توسط مسئولین ذی ربط آموزش و پرورش فسا پیگیری شد.

رئیس آموزش و پرورش شهرستان فسا گفت: این معلم ضمن ابراز پشیمانی از این رفتار، انگیزه خود از کوتاه کردن مو‌های بلند تعدادی از دانش آموزان را ایجاد مزاحمتی عنوان کرد که برای دانش آموزان نیمکت پشت سر آن‌ها ایجاد می‌شد.

امینی نژاد گفت: هرچند نیت اصلی رفتار این همکار فرهنگی، حل یک مسئله بوجود آمده در کلاس درسش بوده، ولی متاسفانه از یکی از بدترین روش‌ها برای حل این مسئله یعنی کوتاه کردن مو بوسیله قیچی استفاده کرده که اصلا مورد تایید نیست.

رئیس آموزش و پرورش شهرستان فسا گفت: هرچند صیانت از حریم همکاران فرهنگی وظیفه ذاتی ما است، اما از طرف دیگر صیانت و رعایت حقوق دانش آموزان به عنوان امانت‌هایی که به آموزش و پرورش سپرده شده اند نیز مهم و مورد تاکید است.

امینی نژاد گفت: آموزش و پرورش به مراتب و طی بخشنامه‌های متعدد و در کلاس‌های آموزشی ضمن خدمت از جمله اقدام پژوهی اشاره کرده که همکاران فرهنگی ضمن رعایت اصول تربیتی از روش‌های صحیح حل مسئله برای حل مشکلات موجود کلاس درس استفاده کنند.

رئیس آموزش و پرورش شهرستان فسا استان فارس با اشاره به اینکه درحال حاضر برخی خانواده‌های دانش آموزان شاکی این همکار فرهنگی هستند، افزود: آموزش و پرورش نیز موضوع را از طریق مراجع ذی صلاح اداری خود پیگیری خواهد کرد.