به گزارش افکارنیوز،

 اولین جلسه شورای مدیران مناطق سازمان خدمات اجتماعی با حضور سرپرست سازمان خدمات اجتماعی شهرداری تهران به همراه معاونان و مدیران این سازمان و مدیران مراکز خدمات اجتماعی مناطق ۲۲ گانه شهرداری تهران برگزار شد، حاضران در این نشست به بحث و تبادل نظر پیرامون مباحث جاری فعالیت ها و برنامه های سازمان پرداختند.

در ابتدای جلسه مدیران مراکز خدمات اجتماعی به ارائه گزارش عملکرد منطقه متبوعشان در سال ٩٦ در حوزه های مختلف، تبیین زیر ساخت ها و فضاهای مرتبط از جمله تالار یاس، مراکز کارآفرینی، مجمع خیرین، مددسرا، همراه سرا ، سامانه های کارگران فصلی و ساختمانی، پایگاه های خدمات اجتماعی ، فروشگاه های دست آفرین و موسسات حامی و... پرداختند .

همچنین تشریح نقاط ضعف وقوت و مشکلات موجود در منطقه از دیگر موضوعاتی بود که در جلسه به آن پرداخته شد .

اکبر نعمتی سرپرست سازمان خدمات اجتماعی شهرداری تهران با تأکید به نقش برجسته مراکز خدمات اجتماعی در پیشبرد اهداف مدیریت شهری گفت: شهرداری تهران متکی به مناطق است. مدیران مراکز خدمات اجتماعی نیروهای عملیاتی هستند که باید با توانایی و خلاقیت نیروهای متخصص و مأموریت های محوله از زیر ساخت ها و امکانات موجود بهره برداری کنند.

وی افزود : شهردار تهران با توجه به شرایط موجود و ایجاد تعهداتی در ساختار ملی، وظایفی برای شهرداری های مناطق گنجانده است که مناطق ٢٢ گانه باید تا رسیدن به هدف نهایی با شهردار همگام و همسو باشند.

نعمتی تصریح کرد: برای رسیدن به توسعه پایدار باید به مبحث آسیب های اجتماعی توجه ویژه ای داشت، چرا که فقدان نگاه جداگانه به این مقوله کاملا اجتناب ناپذیر است.

سرپرست سازمان خدمات اجتماعی شهرداری تهران با اشاره به تغییرات در رویکرد و روند فعالیت های مرتبط در زیرساخت های تحت حمایت مراکز خدمات اجتماعی، بیان کرد: در نظر است چرخه فعالیت در مددسراهای فعال در مناطق به مراکز مددکاری و خدمات مشاوره ایی تبدیل شود و چرخه ناقص ساماندهی آسیب های اجتماعی تکمیل شود .

سرپرست سازمان خدمات اجتماعی شهرداری تهران با اشاره به دو موضوع «طرح هبه» و «مسئولیت اجتماعی (csr )»، این دو را از موضوعات مهم تلقی کرد و گفت باید بصورت ویژه به این دو مبحث رسیدگی شود .

نعمتی ضمن تقدیر از زحمات بی شائبه مدیران مراکز خدمات اجتماعی در مناطق 22 گانه، مناطق 5 ، 17 و 4 را به ترتیب بعنوان مراکز برتر معرفی و با اهدای لوح سپاس از زحمات ارزنده ی مدیران این مناطق قدر دانی کرد .

نعمتی خاطر نشان کرد: ارزیابی های انجام شده نشان می دهد که مراکز خدمات اجتماعی، عملکرد مثبتی داشته اند و این جز با همکاری و تلاش شبانه روزی مدیران و کارشناسان این حوزه مُیسر نمی شد.