به گزارش فارس، ساعت ۱۳ روز ۱۵ دی سالجاری از طریق تماس مردمی با مرکز فوریتهای پلیسی ۱۱۰ خبر داده شد فردی که قصد سرقت گوشی تلفن همراه یک نفر را داشت دستگیر شده است.

با حضور مأموران گشت کلانتری ۱۱۲ ابوسعید در خیابان ولی عصر(عج) و انتقال این فرد به نام سعید ۴۶ ساله به کلانتری مشخص شد وی دقایقی قبل پس از این که سوار تاکسی شد، برای یک تماس کوتاه از مسافر دیگر تاکسی تقاضای گوشی تلفن همراهش را کرد.

این مرد میانسال پس از این که گوشی را از مسافر گرفت، وقتی که تاکسی در ترافیک خیابان ولی عصر توقف کرد خیلی سریع از تاکسی پیاده شد و قصد فرار داشت که صاحب گوشی و مسافر دیگر تاکسی او را تعقیب کرده و با کمک عابران وی را دستگیر کردند و با ۱۱۰ تماس گرفتند.

با تشکیل پرونده مقدماتی در کلانتری، با دستور زکی‌پور بازپرس شعبه سوم دادسرای ناحیه ۱۱ تهران، پرونده برای رسیدگی تخصصی به موضوع و شناسایی دیگر مالباختگان احتمالی و سایر اتهامات این فرد، به همراه متهم به کارآگاهان پایگاه هشتم پلیس آگاهی تهران بزرگ تحویل داده شد.

در بررسی‌های اولیه کارآگاهان مشخص شد، سعید دارای سابقه سرقت و دستگیری و زندان بوده که در تاریخ سوم آبان‌ماه سال جاری از زندان آزاد شده است.

متهم در اعترافات خود گفت: دارای اعتیاد به مصرف مواد مخدر هستم و برای تأمین هزینه روزانه زندگی و اعتیاد به عنوان مسافر سوار تاکسی در مسیرهای شلوغ می‌شوم. در جاهای شلوغ از مسافر جلویی یا کنار دستی‌ تقاضای گوشی برای یک تماس کوتاه می‌کنم و وقتی که گوشی را گرفتم در یک چشم برهم زدن هنگامی که چراغ قرمز یا ترافیک سنگین است از خودرو پیاده شده و فرار می‌کنم. از زمان آزاد شدن به همین روش ده‌ها گوشی سرقت کرده‌ام.

وی مدعی شد محدوده سرقت‌هایم بیشتر در خیابان‌های مرکزی شهر از جمله بازار، چهاراه گلوبندک، خیابان ولی عصر(عج)، امیریه و مرکز شهر بوده است.

سرهنگ کارآگاه حسین خان‌بابایی رئیس پایگاه هشتم پلیس آگاهی تهران بزرگ در توضیح این خبر گفت: از آنجائیکه این فرد بنا به اعترافات خود روزانه در چند نوبت مبادرت به سرقت گوشی با این شیوه می‌کرد، برای شناسایی تمامی مالباختگان بازپرس پرونده با انتشار بدون پوشش تصویر این متهم موافقت کرده است.

وی ادامه داد: از شهروندانی که گوشی تلفن همراهشان با این شیوه و توسط این متهم سرقت شده دعوت میشود جهت تنظیم شکایت یا پیگیری پرونده خود به پایگاه هشتم پلیس آگاهی تهران بزرگ واقع در میدان حر - ابتدای خیابان ۱۲ فروردین یا شعبه سوم دادسرای ناحیه ۱۱ مراجعه کنند.