به گزارش رسا، حضرت آیتالله ناصر مکارم شیرازی از مراجع تقلید، امروز در آغاز درس خارج فقه خود که با حضور صدها تن از طلاب و فضلای حوزه علمیه در مسجد اعظم قم برگزار شد با اشاره به نزدیک شدن نهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی بر حفظ وحدت تاکید کرد.

وی با بیان این که دشمنان برای خدشه‌دار کردن وحدت میان مردم ایران اسلامی نقشه‌های زیادی را در دستور کار خود قرار داده‌اند، اظهار کرد: متاسفانه همه دم از وحدت می‌زنند؛ ولی در عمل به اختلافات دامن می‌زنند که این روند به صلاح کشور و نظام نیست و باید روش عملی درستی را در پیش گرفت.

این مرجع تقلید تصریح کرد: امروز دشمن شمشیر را از رو بسته و قصد نابودی ملت ما را دارد در چنین شرایطی بدون وحدت به جایی نمی‌رسیم.

وی شیوه‌های وحدت را مختلف برشمرد و تاکید کرد: با توجه به وجود سلیقه‌های مختلف در کشور، وحدت به این آسانی‌ها شکل نمی‌گیرد؛ زیرا گویی برخی در دفتر یادداشت خود به جز نمره صفر و بیست عدد دیگری را نمی‌شناسند؛ اگر نگاه ما به وحدت این رویه باشد هرگز این نگاه ما را به وحدت نمی‌‌رساند.

حضرت آیت‌الله مکارم شیرازی، امتیازات افراد را نسبت به رفتار و عملکردشان متفاوت دانست و با ذکر حدیثی گفت: امیرمومنان علی علیه السلام از همه آگاه تر به این مسائل است، ایشان می‌فرمایند نباید مسائل جزئی را بزرگ‌ کنیم، یعنی اگر کسی لغزشی داشت نباید به بزرگ‌نمایی آن دست بزنیم؛ زیرا با این نگاه هرگز به وحدت نمی‌‌رسیم.

وی یادآور شد: برخی چنین تفکری دارند که یا همه یا هیچ چیز، این نوع تفکر، تفکر اشتباهی است. زیرا اختلاف سلیقه هرگز نباید مانع رسیدن به وحدت شود، پایبندی به اصالت‌ها و اصول ثابت می‌تواند انسان را به وحدت نزدیک تر کند.

این مرجع تقلید تاکید کرد: کاری کنیم که متحد و متفق در برابر دشمن بایستیم، روش وحدت همین است، این گونه نیست که من تابع شما و شما هم تابع من باشید، اخلاق و سلیقه‌ها نسبت به مسائل متفاوت است، همه به رهبری، نظام، اسلام و قرآن علاقمند هستیم؛ از این‌رو می‌توانیم با این اصول به وحدت کامل برسیم.

وی همچنین در بخش دیگری از سخنان خود گفت: متاسفانه مفاسد اخلاقی هر روز در حال افزایش است، ماهواره‌ها و رسانه‌های آلوده و ننگین دشمن برای انحراف جوانان ما در حال تلاش هستند و می‌خواهند ارزش‌های اسلامی را از جوانان ما بگیرند.

حضرت آیتالله مکارم شیرازی گفت: باید برای مبارزه با این مفاسد بیشتر تلاش کرد، اگر به دنبال زندگی آرامش بخش هستیم باید با مفاسد اخلاقی مبارزه کنیم. همه باید به مسائل اخلاقی توجه کنند و این مختص به گروه یا فردی خاصی نیست همه مسؤولند.