این پوشش های خاص از نانوموادی ساخته شده است كه می تواند بدون مرز مشخص و بدون آنكه قابل دیدن باشد تلفن های همراه iPhone و Android phone بپوشاند و آن ها را در برابر آب محافظت كند.

این فناوری که توسط شرکت های HzO,،, P۲i و Liquipel ارائه شده هفته جاری در نمایشگاه الکترونیک لاس وگاس ۲۰۱۲ عرضه می شود.

به گزارش خبرگزاریها، شرکت HzO گاز اختصاصی و فرایند ویژه ای ارائه کرده است که اساسا پوشش ضد آب نامرئی را اطراف هر چیزی قرار می دهد. این لایه فقط چند مولکول ضخامت دارد.

دراین شیوه وسایل الکترونیکی در یک محیط خلاء قرار داده شده و پوشش گازی بر روی آن قرار می گیرد.

این پوشش تمامی نقاط دستگاه را می پوشاند و پوشش سراسری و موثری را ایجاد می کند.

شرکت P۲i نیز اعلام کرد نانو ورقه ای ابداع کرده است که Aridion نام دارد و می تواند آب را از تلفن های هوشمند دور نگه دارد و فرایند مشخصی برای استفاده از آن وجود دارد.

فناوری این شرکت می تواند نه فقط تلفن ها را از آب حفظ کند بلکه ابزاری برای محافظت از هر وسیله در برابر هر مایع دیگری مانند محافظت از لباس نظامی در برابر بنزین، روغن، گریس و حتی عوامل عصبی و حتی گاز خردل و VX است که اغلب به عنوان گاز شناخته می شوند ولی در واقع مایع هستند.

شركت Liquipel نیز مدعی است كه یك فناوری را به ثبت رسانده كه می تواند تلفن های همراه، تبلت ها، هدفون و دیگر ابزار الكترونیكی را به صورت غیرسمی ضدآب كند . به طوری كه اگر دستگاه به این فناوری مجهز شود، در زیر آب نیز جریان می تواند به ابزار الكترونیكی برسد.