به گزارش افکارنیوز،

فردی که دریکی از شبکه‌های اجتماعی اقدام به تبلیغ فروش مواد مخدر می‌کرد، در عملیات رصد و پایش مأموران پلیس فتای استان شناسایی و دستگیر شد.

سرهنگ " سید مصطفی مرتضوی " رئیس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات فرماندهی انتظامی استان اصفهان با اعلام این خبر بیان داشت: کارشناسان این پلیس در پی رصد و پایش فضای مجازی صفحه‌ای را در شبکه اجتماعی اینستاگرام مشاهده کردند که در آن فردی اقدام به تبلیغفروش مواد مخدر می‌کرد.

وی افزود: کارشناسان بلافاصله موضوع را در دستور کار خود قرار داده و با تحقیقات علمی و تخصصی خود موفق شدند فرد مذکور را در یک عملیات غافلگیرانه دستگیر کنند.

سرهنگ "مرتضوی" در این رابطه گفت: متهم که در مواجهه با مدارک و مستندات پلیس چاره‌ای جز اعتراف نداشت، صراحتاً به بزه انتسابی اقرار و به همراه مقادیری مواد مخدر کشف‌شده برای سیر مراحل قانونی به مرجع قضایی معرفی شد.

رئیس پلیس فتای استان اصفهان در پایان به کاربران فضای مجازی هشدار داد و گفت: خانواده‌ها می‌بایست بر فعالیت فرزندان خود در فضای مجازی نظارت داشته باشند چراکه امروزه برخی از جرائم سنتی ازجمله مواد مخدر در این بستر صورت می‌گیرد، همچنین شهروندان در صورت مواجهه با سایت‌ها و شبکه‌های اجتماعی که در آن‌ها سوداگران مرگ اقدام به تبلیغ یا فروش مواد مخدر می‌کنند، می‌توانند از طریق تماس با مرکز فوریت‌های پلیسی 110 موضوع را با پلیس در میان بگذارند تا به‌موقع با متخلفان برخورد قانونی صورت گیرد.