به گزارش افکارنیوز،

صیاد غلامی اظهار داشت: این دو باب مغازه قصابی اقدام به کشتار غیرمجاز دام می‌کردند و به این دلیل تعطیل و گوشت موجود در آن‌ها ضبط شد.

وی مقابله با بیماری‌های استراتژیک دامی و نظارت بر بهداشت عمومی را دو وظیفه اصلی دامپزشکی برشمرد و عنوان کرد: در بخش نظارت که به صورت مستقیم با سلامت مردم در ارتباط است هیچ گونه اغماضی نداریم و با هرگونه تخلف به شدت برخورد خواهد شد.

سرپرست شبکه دامپزشکی شهرستان کرمانشاه بیان کرد: هرگونه عرضه گوشت ناسالم و خارج از چرخه کشتار مشمول برخورد‌های سخت دامپزشکی و تشکیل پرونده قضایی خواهد شد.

غلامی عنوان کرد: گوشت‌هایی که خارج از شبکه عرضه می‌شود ممکن است بهای پایین‌تری داشته باشد، اما تهدید جدی برای سلامت مردم محسوب می‌شود، زیرا امکان هیچ گونه نظارت بهداشتی و شرعی بر این گوشت‌ها وجود ندارد.

وی گفت: مردم باید توجه کنند گوشت قرمز حتما مهر دامپزشکی داشته باشد و گوشت مرغ نیز در بسته بندی با تاریخ مصرف مشخص عرضه شود.

سرپرست شبکه دامپزشکی کرمانشاه با بیان اینکه عرضه گوشت از پیش چرخ شده تخلف است، افزود: گوشت باید حتما در حضور مشتری چرخ شود.

وی با بیان اینکه دامپزشکی نیز در تمام ساعات شبانه‌روز تلاش می‌کند امنیت غذایی را برای مردم تأمین کند، عنوان کرد: شهروندان هم می‌توانند هرگونه انتقاد، پیشنهاد و شکایت را با تلفن ۱۵۱۲ یا سامانه پیامکی ۱۰۰۰۱۰۰۰۱۵۱۲ با دامپزشکی در میان بگذارند.