به گزارش افکارنیوز،

 حبیب درگاهی در نشست خبری در ارتباط با برنامه‌های این سازمان در سال 97، اظهار داشت: 54 پروژه منطبق با برنامه 5 ساله جمعیت هلال احمر تعریف شده است که سه اولویت سبز، سفید و زرد قرار گرفت.

وی افزود: پروژه‌های سبز 40 مورد بوده که خود جمعیت هلال احمر باید اجرا کند و پروژه‌های سفید دو مورد بوده که سایر سازمان‌های دیگر داخل جمعیت هلال احمر باید انجام دهند و پروژه‌های زرد 12 مورد است که سازمان داوطلبان با سایر سازمان‌های جمعیت انجام می‌دهند.

رئیس سازمان داوطلبان هلال احمرادامه داد: کمک به ارتقای سرمایه اجتماعی،‌ تشکیل کارگروه مسئولیت‌پذیری و سرمایه اجتماعی، طرح سهم نیکوکاری ایرانیان، تشکیل شورای اندیشه‌ورزی، تجهیز تیم‌های داوطلبی و اضطراری، راه‌اندازی مرکز پاسخگویی داوطلبان، برگزاری جشن باران مهربانی و نکوداشت خیرین از دیگر برنامه‌های این سازمان در سال 97 است.

درگاهی با اشاره به تشکیل خانه‌های تخصصی داوطلب اعلام کرد: برگزاری کارگاه‌های تاب آوری در بلایا، ساماندهی شبکه مجازی داوطلبان، پیگیری طرح سلامت‌یار، اجرای طرح فرشتگان رحمت و ارمغان مهر از دیگر برنامه‌های این سازمان به شمار می‌رود.

وی گفت: از ابتدای ماه رمضان در 7 استان برای کمک به نیازمندان گلریزان برگزار شده و تا پایان این ماه مبارک 100 هزار سبد غذایی به ارزش تقریبی 100 هزار تومان به همت خیرین میان نیازمندان و محرومان توزیع می‌شوند. البته بخشی از این سبدها از ابتدای ماه تا کنون در اختیار این افراد قرار گرفته است.

رئیس سازمان داوطلبان هلال احمر خاطرنشان کرد: 4 هزار و 500 سفره افطاری برپا و در شب‌های قدر نیز تعداد زیادی دندانپزشک داوطلبان با برپایی یونیک دندانپزشکی در 15 روستای کرمانشاه خدمات لازم در این حوزه را ارائه دادند.