به گزارش افکارنیوز،

«مهرالله رخشانی مهر» رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور در گردهمایی خیرین مدرسه‌ساز کشور که در مدرسه دارالفنون تهران برگزار شد، با بیان اینکه سرانه استاندارد فضای آموزشی ۸.۳۹ متر مربع است، اظهار کرد: سرانه متوسط فضای آموزشی در کشور ۵.۱۸ مترمربع است که در حال حاضر حدود ۱۱ استان زیر خط میانگین قرار دارند.

وی ادامه داد: استان‌های سیستان و بلوچستان، خراسان شمالی، البرز، تهران، قم، گیلان، گلستان، آذربایجان غربی، کرمان، خوزستان و خراسان رضوی زیر خط میانگین فضای آموزشی قرار دارند.

رخشانی مهر با بیان اینکه سرانه فضا‌های آموزشی شهری ۴.۹۶ متر مربع است یعنی از سرانه میانگین کمتر است که ۱۵ استان کشور در حوزه‌های شهری زیر خط میانگین قرار دارند، افزود: میانگین سرانه فضای آموزشی در حوزه روستایی ۵.۸۱ متر مربع است که در حوزه روستایی نیز ۱۰ استان زیر خط میانگین قرار دارند.

رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور گفت: ۳۰ درصد مدارس کشور نیازمند تخریب و بازسازی است که ۱۲ درصد مدارس تخریبی و ۱۸ درصد نیازمند مقاوم‌سازی است.

معاون عمرانی وزیر آموزش و پرورش ادامه داد: بیشترین آمار نیاز به تخریب و بازسازی مدارس مربوط به استان تهران و کمترین آن در استان ایلام است و بیشترین آمار مربوط به مقاوم سازی مدارس مربوط به استان تهران و کمترین استان چهارمحال و بختیاری است.

وی درباره مدارس خشت و گلی اظهار کرد: بیشترین مدارس خشت و گلی مربوط به استان سیستان و بلوچستان و کمترین آمار مربوط به استان خراسان جنوبی است.

رخشانی‌مهر ادامه داد: بیشترین کلاس‌های کانکسی در استان خوزستان قرار دارند و کمترین کلاس‌های کانکسی در استان سمنان هستند.

معاون عمرانی وزیر آموزش و پرورش تصریح کرد: بیشترین مدارس خیرساز در استان خراسان رضوی و کمترین مدارس خیری در استان خراسان شمالی قرار دارند.

رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور گفت: ۵۰ درصد مدارس تحویلی در مهر ماه تحویلی خیرین است.