فریدون احمدی در گفتگو با مهر گفت: کارمندان زیرمجموعه وزارت صنعت، معدن و تجارت در صورت تمایل میتوانند بازنشسته پیش از موعد شوند، اما در وزارتخانه هیچ مسئولی، فردی را به بازنشستگی پیش از موعد مجبور نمیکند.

قائم‌مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت افزود: آئین‌نامه بازنشستگی پیش از موعد ظرف روزهای آینده از طریق معاونت سرمایه‌های انسانی ریاست جمهوری ابلاغ خواهد شد و در قالب آن، بخشی از کارمندان وزارت صنعت، معدن و تجارت نیز می‌توانند از مزایای بازنشستگی پیش از موعد برخوردار شوند.

وی همچنین در مورد فروش اموال و دارایی‌های وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: مصوبه‌ای مبنی بر فروش ۲۵۰۰ میلیارد تومان از اموال و دارایی‌های این وزارتخانه وجود دارد که تاکنون بیش از ۱۵۰ میلیارد تومان آن فروخته شده است و پیش بینی می‌شود که بتوان تا پایان سال این رقم را افزایش داد.

احمدی گفت: ستادی برای فروش اموال و دارایی‌های وزارت صنعت، معدن و تجارت تشیکل شده است؛ در این میان طبیعی است که ساختمانها نیز جزئی از فروش اموال و دارایی‌ها است که هم اکنون شروع شده است، بخش‌هایی از این ساختمانها نیز به فروش رفته‌اند.

وی اظهار داشت: علاوه بر آن، کارخانجات، صنایع، شرکتها، ساختمانهای مازاد و سیلوها را نیز بر اساس ضوابط و اختیاراتی که دولت به وزیر صنعت، معدن و تجارت واگذار کرده است، به فروش میرسد.