به گزارش فارس، سی و دومین دوره نمایشگاه بین المللی فیتور اسپانیا از ۱۸ تا ۲۲ ژانویه ۲۰۱۲ برابر با ۲۸ دیماه (فردا) تا ۲ بهمن ۱۳۹۰ در محل دائمی نمایشگاههای مادرید Feria De Madrid Comunidad De Madrid Spain برگزار میشود.

نمایشگاه گردشگری FITUR فضای تجاری مناسب برای حضور، گردهمایی و ملاقات آژانس‌های گردشگری، گردانندگان تور، هتلها، مشاوران و کارشناسان توسعه گردشگری و سایر متخصصین گردشگری و توریسم جهانی و مکانی برای ارائه خدمات و محصولات جدید صنعت گردشگری و بازاریابی است.

نمایشگاه بین المللی گردشگری فیتور، تاثیر به سزایی در پیشرفت و توسعه تجارت گردشگری داشته و خواهد داشت و شامل کنفرانسها و سمینارهایی جهت رفع مشکلات و توسعه صنعت گردشگری است. این نمایشگاه پلی ارتباطی بین توریسم بین المللی و ملی است. کیفیت، تنوع، تخصص و نوآوری از ویژگی‌های این نمایشگاه است.

نمایشگاه بین‌المللی فیتور اسپانیا امسال با حضور بیش از ۱۷۰ کشور دنیا برپا می‌شود.

فعالان گردشگری کشور تا روزهای اخیر به دلیل عدم تأمین بودجه مورد نیاز نسبت به وضعیت حضور ایران در این نمایشگاه ابراز نگرانی می‌کردند که با انتصاب رئیس جدید سازمان میراثفرهنگی و گردشگری بودجه مورد نیاز تأمین شد و آژانس‌داران و فعالان گردشگری کشور راهی اسپانیا شدند.

حداقل بودجه‌ای که برای حضور در چنین نمایشگاه‌های بین‌المللی گردشگری مورد نیاز است حدود ۲۰۰ میلیون تومان برآورد می‌شود.

غرفه کشورمان امسال در فیتور ۲۰۱ متر مربع در سالن شماره ۶ محل دائمی برگزاری نمایشگاه‌های مادرید قرار دارد و کشورهای سوریه، قبرس، بلغارستان، یونان، الجزایر، تونس و مصر در این نمایشگاه همسایه غرفه ایران خواهند بود.

احمد بیدی؛ مدیرعامل شرکت نمایشگاه‌های میراثفرهنگی و گردشگری ایران نمایشگاه گردشگری فیتور اسپانیا را یکی از بزرگ‌ترین نمایشگاه‌های گردشگری در بازار امریکای لاتین، اسپانیا و پرتغال و به نوعی مرجع توریسم دنیا عنوان می‌کند و می‌گوید: این نمایشگاه هر سال پذیرای بیش از ۲۱۰هزار بازدیدکننده است و علاوه بر این که فضای تجاری مناسبی را برای حضور و مذاکره دفاتر خدمات مسافرتی، گردانندگان تورها، هتل‌ها، مشاوران و کارشناسان حوزه گردشگری و سایر متخصصان حرفه توریسم فراهم می‌کند، می‌تواند به عنوان پل ارتباطی بین گردشگران بین‌المللی و ملی نیز ایفای نقش کند.

ایران در این نمایشگاه ۱۰ پیشخوان را در اختیار دارد که ۲ مورد از آنها مربوط به صنایع دستی کشورمان است.