به گزارش مشرق ، رایتل سه نوع سیمکارت دائمی، اعتباری و دیتا عرضه میکند که قیمت سیمکارت دائمی ۱۲۰ هزار تومان و قیمت سیمکارتهای اعتباری و دیتا ۲۰ هزار تومان تعیین شده است. نرخ مکالمه با سیمکارتهای رایتل در داخل این شبکه دقیقه ای ۵۵۵ ریال هزینه دارد و هزینه این تماس با سایر شبکهها هم ۶۲۵ ریال است. مقایسه این تعرفه با تعرفه دیگر اپراتورهای کشور؛ یعنی ایرانسل و همراه اول نشان از تفاوت تعرفه رایتل با ایرانسل و همراه اول دارد؛ چراکه برای تماس با سیمکارت ایرانسل در داخل این شبکه دقیقه ای ۴۹۹ ریال باید پرداخت کنید. اما همین تعرفه برای همراه اول به سه بخش تقسیم شده و بسته به منطقه تعریف شده در شبکه این شرکت کاربران باید ۴۴۷، ۵۳۶، ۷۶۰ و ۸۴۹ ریال پرداخت کنند. همچنین استفاده از سیمکارت ایرانسل برای تماس با خارج از شبکه دقیقهای ۶۲۵ ریال در نظر گرفته شده و تعرفه سیمکارتهای همراه اول نیز ۶۲۵ ریال در نظر گرفته شده است. اما نرخ سرویس پرمخاطب پیامک از سوی رایتل ، برای ارسال پیامک فارسی ۱۰۵ریال و برای پیامک لاتین در این سیمکارتها ۱۹۵ریال هزینه در بر دارد.

اما استفاده پیامک فارسی برای کاربران ایرانسل ۱۰۰ ریال و برای ارسال پیامک لاتین بسته به ساعت اوج مصرف یا کاهش مصرف ۱۶۰ و ۱۲۸ ریال در نظر گرفته شده است. همچنین کاربران همراه اول نیز برای ارسال پیامک فارسی و لاتین خود باید به ترتیب ۸۹ و ۲۲۲ ریال پرداخت کنند. تعرفه استفاده از سرویس پیام چندرسانه‌ای یا mms رایتل برای ۳۰۰ کیلوبیت ۴۰۰ ریال تعیین شده است که این تعرفه در مقایسه با سرویس mms همراه اول ۱۰۰ ریال ارزان‌تر است، چراکه تعرفه این سرویس از سوی همراه اول ۵۰۰ ریال است. همچنین تعرفه ارسال mms از سوی ایرانسل ۳۲۰ ریال است. اما تعرفه تماس تصویری رایتل که تا سال ۹۲ دو اپراتور همراه اول و ایرانسل نمی‌توانند ارائه کنند دقیقه‌ای ۱۴۹۵ ریال اعلام شده است.
اینترنت همراه

شاید یکی از مهمترین سرویس‌های یک سیم‌کارت برای کاربرانش این روزها استفاده از اینترنت همراهش باشد. براساس گزارش‌های اعلام شده سرعت دسترسی به اینترنت این اپراتور برای کاربران خانگی ۱۲۸ کیلوبیت بر ثانیه و برای اشخاص حقوقی ۲ تا ۳ مگابیت بر ثانیه قابل استفاده خواهد بود. استفاده از سیم‌کارت‌های دیتای رایتل با حجم ترافیک ۱۰گیگابایتی و پهنای باند ۱۲۸ کیلو بیتی و در دوره زمانی سه ماه ۱۴۰ هزارتومان هزینه دارد.

همین سیمکارت با حجم ترافیک ۱۶ و پهنای باند ۱ گیگابیتی ۲۶۰ هزار تومان به فروش میرسد. البته اگر قصد دارید سرعت اینترنتتان بیشتر باشد باید بگوییم که هزینه بیشتری را پرداخت کنید؛ چراکه سیمکارتهای رایتل با حجم ترافیک ۲ و۳ مگابیت بر ثانیهای به ترتیب ۳۶۵ و ۴۸۵ هزار تومان فروخته میشود. همچنین برای هر گیگابایت اضافه نیز باید ۸ هزار تومان بیشتر پرداخت کنید. همچنین سیمکارتهای دیتای این اپراتور به همراه یک مودم ۳g در اختیار کاربرانش قرار میگیرد.