به گزارش افکار نیوز به نقل از پايگاه اطلاع رساني پليس، حبيب حسينقلي زاده اظهار كرد: در پي گزارشهاي دريافتي مبني بر جان باختن اعضاي يك خانواده بر اثر استنشاق گاز مونواكسيد كربن آمبولانسهاي مركز فوريتهاي پزشكي منطقه چهار و ۱۲ تبريز به محل حادثه اعزام شده و با جسد سه نفردر خانه مواجه شدند.

وی افزود: پیش از رسیدن مرکز فوریت‌ها پزشکی متاسفانه یک خانم و آقا حدود ۳۰ ساله و پسر بچه شش ساله ساکن این منزل بر اثر استنشاق گاز مونواکسید کربن دچار گازگرفتگی شده و جان خود را از دست داده بودند.

وی ادامه داد: این اتفاق از طریق نشت گاز از طریق آبگرم کن صورت گرفته به طوری که این حادثه را همسایگان به مرکز فوریتهای پزشکی خبر دادند.

وی خاطر نشان کرد: این حادثه در منطقه نصف راه، کوی اشکان اتفاق افتاده است.

وی تاکید کرد: عدم رعایت نکات ایمنی در استفاده از از وسایل گرمایشی گازسوز موجب این حوادثشده که وزش شدید باد در تبریز در روز‌های گذشته نیز این موضوع را تشدید کرده و موجب مصدومیت شده است.

حسینقلی زاده با تاکید بر رعایت نکات ایمنی اضافه کرد: عدم استفاده از دودکش‌های استاندارد و نیز استفاده چند وسیله گازسوز از یک دودکش از عللی است که موجب برگشت گاز مونوکسید کربن به داخل خانه و مسمومیت با این گاز خطرناک می‌شود.

مدیر روابط عمومی مرکز فوریت‌های پزشکی تبریز گفت: سرگیجه، تهوع، سردرد و احساس خواب آلودگی از جمله علائم گازگرفتگی هستند.

وي گفت: فردي كه دچار اين حالتها شده بايد از محل خارج شده و در صورتي كه علائم رفع نشد فوراً به مركز اورژانس منتقل شود.