افکار نیوز به نقل از جامعه خری الف :
بازار دیجیتال - این روزها لپ‌تاپ‌های سبک وزن مخاطبان زیادی در بازار دارند و با وجودی که این لپ‌تاپ‌ها قیمت بالایی دارند، اما کاربران تمایل دارند از نمونه‌های سبک وزن موجود در بازار استفاده کنند تا نمونه‌های سنگین وزن لپ‌تاپ یا مینی لپ‌تاپ‌هایی که قابلیت‌های فنی چندانی ندارند.

البته این را هم در نظر داشته باشید که با توجه به قیمت بالای این لپ‌تاپ‌ها، کمتر کاربری می‌تواند در زمره دارندگان این لپ‌تاپ‌های سبک و اعیانی قرار گیرد. در اینجا ما چند مدل از لپ‌تاپ‌های سبک وزن پرفروش بازار را برای آن دسته که حاضرند برای داشتن یک لپ‌تاپ سبک و باقابلیت مبلغ زیادی صرف کنند، معرفی می‌کنیم.
APPLE

از این خانواده مدل MD۳۱۴LL / A به عنوان لپ‌تاپ سبک وزن و جدید بازار شناخته می‌شود. این لپ‌تاپ به پردازنده INTEL CORE I۷، رم چهار گیگابایتی و هارددیسکی با ظرفیت حافظه ۷۵۰ گیگابایت مجهز است. صفحه نمایش این لپ‌تاپ هم ۳/۱۳ اینچ از نوع Glossy است. ضمن اینکه وزن این لپ‌تاپ هم دو کیلوگرم است. به غیراز این مدل، MAC BOOK AIRهای اپل با مدل‌های MC۹۶۶ و MC۹۶۵ در ردیف لپ‌تاپ‌های سبک وزن بازار قرار دارند. این لپ‌تاپ‌ها به پردازنده INTEL CORE I۵ و صفحه نمایش‌های ۳/۱۳ اینچی مجهزند و با قیمتی حدود یک میلیون و ۷۰۰ تا دو میلیون تومان به بازار عرضه شده‌اند.
sony
شرکت سونی مدل‌های z۱۳۳، z۲۱۶gx / b، z۲۱۳GX / B و Z۲۱۲GX / B را برای علاقه‌مندان به لپ‌تاپ‌های سبک و باریک به بازار عرضه کرده است. این لپ‌تاپ‌ها به صفحه نمایش ۱/۱۳ اینچی و کارت گرافیک‌های قوی مجهزند و در کل از لحاظ امکانات فنی در سطح مطلوبی هستند.


در این بین مدل Z۱۳۳ از لپ‌تاپ‌های سبک وزنی است که قیمت کمتری نسبت به سایر مدل‌های سبک وزن سونی دارد. این لپ‌تاپ به پردازنده INTEL CORE I۷ ۲.۹GHZ، رم چهار گیگابایتی و هارددیسکی با ظرفیت حافظه ۲۵۶ گیگابایت SSD مجهز است. کارت گرافیک این لپ‌تاپ هم GT۳۳۰ با ظرفیت حافظه یک گیگابایت است. این لپ‌تاپ با قیمت دو میلیون و ۷۰۰ هزار تومان به بازار عرضه شده است. مدل Z۲۱۶GX / B هم از نمونه‌های گران قیمت این برند است که به پردازنده INTEL CORE I۷، رم چهار گیگابایتی و هارددیسکی با ۲۵۶ گیگابایت SSD مجهز است.
تجهیز به کارت گرافیکی GT۵۴۰ با ظرفیت حافظه یک گیگابایت از سایر ویژگی‌های این لپ‌تاپ است. لپ‌تاپ مذکور با قیمت چهار میلیون و ۵۰۰ هزار تومان به بازار عرضه شده است.
DELL


از خانواده DELL لپ‌تاپ ۳۳۵۰ از سری VOSTRO در ردیف سبک وزن‌های بازار قرار دارد. این لپ‌تاپ به صفحه نمایش ۳/۱۳ اینچی و پردازنده INTEL CORE I۵، رم چهار گیگابایتی و هارددیسک ۵۰۰ گیگابایتی مجهز است. ۳۳۵۰ با قیمتی حدود یک میلیون و ۱۸۰ هزار تا یک میلیون و ۲۰۰ هزار تومان به بازار عرضه شده است.
به غیر از این مدل، از خانواده VOSTRO لپ‌تاپ ۳۴۵۰ از سبک وزن‌های بازار است که به صفحه نمایش ۱۴ اینچی مجهز است. این لپ‌تاپ به پردازنده INTEL CORE I۵، رم چهار گیگابایتی و هارددیسکی با ظرفیت حافظه ۵۰۰ گیگابایت مجهز است. قیمت این لپ‌تاپ هم یک میلیون و ۱۹۰ هزار تومان اعلام شده است.
TOSHIBA


از این خانواده مدل R۶۳۰-۱۴T از سبک وزن‌های بازار است که به صفحه نمایش ۳/۱۳ اینچی از نوع TB LED HD، پردازنده INTEL CORE I۵، رم چهار گیگابایتی و هارددیسکی با ظرفیت حافظه ۵۰۰ گیگابایت مجهز است. این لپ‌تاپ با قیمت یک میلیون و ۷۵۰ هزار تومان به بازار عرضه شده است. همچنین مدل L۷۳۵-۱۱ از لپ‌تاپ‌های سبک وزن این برند است که به صفحه نمایش ۳/۱۳ اینچی، پردازنده INTEL CORE I۵ و… مجهز است. این لپ‌تاپ هم با قیمتی حدود یک میلیون و ۴۵۰ هزار تا یک میلیون و ۵۰۰ هزار تومان به بازار عرضه شده است.
ACER


اين برند هم در رديف برندهاي ارزانقيمت قرار دارد كه بيشتر روي ميني لپتاپها و لپتاپهاي ارزانقيمت تمركز دارد. مدل ASPIRE ۳۷۵۰ از لپتاپهاي سبك وزن است كه اين برند به بازار عرضه كرده است و به پردازنده INTEL CORE I۵، رم چهار گيگابايتي و... مجهز است.