به گزارش افکار نیوز به نقل از راهبردنیوز، برخی از هتل های ویژگی های منحصر به فرد و خاصی دارند که امکان ساخت آن ها در نقاط دیگر دنیا امکان پذیر نیست. این هتل ها علاوه بر هزینه های گزاف برای نگهداری هتل، مسافرانی خاص را نیز می طلبد که لزوما به دنبال راحتی و آرامش در سفر نباشند و روجیخ جستجوگری و دیدن اماکن خاص را نیز داشته باشند.
هتل کرکنس، نروژ

هتل بسیار زیبای کرکنس نروژ یکی از بهترین هتل های ساخته شده از برف دنیا نیز هست اما فقط گنجایش بیست نفر را دارد و برای اقامت در آن باید از ماه ها پیش جا رزور کنید. این هتل نیز به مرکز قطب شمال بسیار نزدیک است و برای اقامت علاقه مندان به پیاده روی در قطب شمال و دیدن شفق های قطبی بسیار ایده آل.

هتل سوریس نوا، نروژ

بسیاری از ایده های ساخت هتل های برفی و یخی جهان بر مبنای همان ایده هایی است که ایگلو ها را می سازند. ایگلو همان خانه های ساخته شده توسط اسکیموهای ساکن قطب شمال است که با برف و یخ در هوای سرد قطبی می سازند. این هتل نروژی نیز بر اساس همان مبنای ساخت ایگلوها ساخته شده اند و امکانات زیادی برای اتصال بیار پرسرعت انترنت در هر گونه شرایط آب و هوایی نیز در آن پیش بینی شده است.

هتل بالیالک، رومانی

هتل تازه ساخته شده کاملا یخی در رومانی توانسته حسابی گردشگران جهان را به خود جلب کند. این هتل دارای رستوران و قهوه خوری ساخته شده از یخ نیز هست و حتی کلیسایی یخی نیز در آن تعبیه شده است.