به گزارش افکارنیوز،

پوکی استخوان عارضه ای که نه تنها سراغ افراد سالمند می‌رود بلکه جوانان نیز دچار این بیماری می‌شوند لذا برای اینکه از آن فاصله بگیریم و بدنی سالم داشته باشیم باید نکاتی را رعایت کنیم.

چرا نصف شب از خواب بیدار می‌شویم و خوابمان نمی‌برد؟

تحقیقات نشان داده است که بدن انسان به طور طبیعی باید و روزانه به جای یک وعده بیش از 6 ساعت،  2 وعده خواب 4 ساعته داشته باشد تا   نیمه‌های شب از خواب  بیدار نشویم، همچنین باید به میزان خواب خود باید توجه کنیم و بدانیم که خانم‌ها به دلیل اینکه در طول روز مغزشان سخت و پیچیده‌تر کار می‌کند به خواب و استراحت بیشتری نسبت به مردان احتیاج دارند.

برای اینکه هنگام خواب راحت بخوابید؛ روزی 20 دقیقه پاهایتان را بالا بگیرید، این کار باعث آرامش روحی، کاهش وزن پاها، کاهش خستگی پاها، آرامش سیستم عصبی و بهبود عملکرد گوارش بدن می‌شود.

بهترین تقویت کننده استخوان را بشناسیم

پوکی استخوان عاملی که نه تنها سراغ افراد سالمند می‌رود بلکه تحقیقات نشان داده است که جوانان نیز دچار این بیماری می‌شوند لذا برای اینکه از این بیماری فاصله بگیریم و بدنی سالم داشته باشیم باید نکاتی را رعایت کنیم؛ مصرف برخی خوراکی ها موجب  به تاخیر افتادن ابتلا به این بیماری می شود بر همین اساس  سه قاشق غذاخوری پودر سنجد و یک قاشق غذاخوری عسل را در یک لیوان شیر تازه بریزید و به عنوان یک وعده غذایی یا یک میان وعده مصرف کنید.

کدام روغن جزء بهترین‌ها است؟

بسیاری افراد برای تهیه مواد سرخ کردنی از روغن‌های متفاوتی استفاده می‌کنند، اما نمی‌دانند کدام روغن خاصیت بیشتری برای بدن دارد؛ روغن کنجد خواص ویژه‌ای دارد، این خواص مانع از بروز آلزایمر، کاهش کلسترول و انعطاف مفاصل می‌شود همچنین از بروز  سکته قلبی و سرطان سینه جلوگیری می‌کند.

قابل ذکر است این روغن از آنتی اکسیدان قوی تشکیل شده است که برای زیبایی پوست و مو بسیار مفید به شمار می‌رود.

برای رفع تیغ ماهی چه کنیم؟

برخی افراد با خوردن ماهی مشکل دارند و هنگام مصرف ممکن است حتی تیغ ریز آن در گلویشان گیر کند و دچار مشکلات جدی شوند اما نسبت به درمان آن آگاهی لازم را نداشته باشند، خوب است بدانیم برای از بین بردن تیغ ماهی در گلو  کافی است چند دانه زیتون را در ظرفی بریزید و با یک لیوان آب آن را چند دقیقه بجوشانید، سپس آن را صاف کنید و بنوشید، چند دقیقه بعد احساس راحتی خواهید کرد، اگر چند دانه زیتون را در آب بجوشانید و چند تیغ ماهی در آن بیاندازید خواهید دید این تیغ‌ها نرم خواهد شد.

چگونه سکته قلبی را تشخصی دهیم

محققان معتقد هستند که سکته قلبی بیماری است که از قبل به فرد خبر می‌دهد و می توان متوجه هشدارهای آن شد که اگر هشدارهای قبل از ایجاد آن را جدی بگیریم  از بروز عوارض بعدی جلوگیری خواهد شد.

تمایل زیاد به مصرف مواد قندی و سردردهای شدید ناگهانی از نشانه‌های سکته قلبی است همچنین فرد دچار کاهش حافظه به خصوص حافظه کوتاه مدت خواهد شد؛ این موارد نشان دهنده افزایش بیش از حد هورمون کورتیزول در خون است که می‌توان آن ها را از عوامل اصلی سکته قلبی به شمار آورد.