به گزارش افکارنیوز،

پرویز افشار، معاون کاهش تقاضا و توسعه مشارکت‌های مردمی ستاد مبارزه با مواد مخدر به همراه رئیس سازمان بهزیستی کشور در بازدید از کمپ ماده 16 مشهد با اشاره به نگهداری 400 معتاد متجاهر در کمپ ماده 16 خلق آباد در شهرستان کلات و مدیریت خوب سازمان بهزیستی، افزود: شرایط خوب امروز این مراکز با قبل قابل مقایسه نیست و وضعیت امروز بسیار عالی است.

وی عنوان کرد: بیمه سلامت از سال 92 مکلف به پوشش خدمات به معتادان کم بضاعت و بی‌بضاعت شده و این مهم ظرفیتی است که کمک کلیدی می‌کند و باید مورد توجه جدی قرار گیرد.
معاون کاهش تقاضا و توسعه مشارکت‌های مردمی ستاد مبارزه با مواد مخدر بیان داشت: آسیب‌های اجتماعی از جمله اعتیاد از دغدغه‌های مهم رهبر معظم انقلاب است که همه باید در این راستا دست به دست هم دهند تا مشکلات را حل کنند و دغدغه‌ها را بکاهند.
افشار گفت: فرد بهبودیافته از اعتیاد، پس از تحمل سختی‌های فراوان و پاکی، مشکل امرار معاش خواهد داشت؛ لذا باید به اشتغال به عنوان چرخه آخر درمان برای این افراد توجه شود.
وی با اشاره به فعالیت کارگاه‌های حرفه آموزی معتادان در کمپ خلق آباد مشهد، یادآور شد: اعتبار لازم برای راه اندازی نمایشگاه و فروشگاه دائمی عرضه محصولات تولیدی بهبود یافتگان اعتیاد با عنوان «نمایشگاه بهبود» در استان‌های کشور تأمین می شود.
معاون کاهش تقاضا و توسعه مشارکت‌های مردمی ستاد مبارزه با مواد مخدر در زمینه تأمین وسایل ورزشی مورد نیاز کمپ‌های ماده 16 کشور با همکاری وزارت ورزش و جوانان و ستاد مبارزه با مواد مخدر قول همکاری داد.