به گزارش افکارنیوز،

 ۱۷ نفر از اهالی روستای شیبلوی میاندوآب روز گذشته در پی مسمومیت به بیمارستان‌های شهرستان مراجعه کردند که پس از پذیرش، بررسی و اخذ نمونه انسانی از این تعداد ۱۳ نفر تحت نظر قرارگرفته که تا ظهر روز ۱۸ تیر ماه هفت نفر ترخیص و ۶ نفر فعلا تحت نظر قرار دارند که حال عمومی بیماران خوب و رو به بهبودی است.

معاون امور بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی و رئیس مرکز بهداشت آذربایجان غربی صبح روز سه شنبه با حضور در این روستا در جمع خبرنگاران اظهارداشت: در پی مراجعه تعدادی از اهالی این روستا به بیمارستان‌های شهرستان میاندوآب و احتمال وقوع طغیان بیماری روده ای، بلافاصله توسط مدیریت شبکه بهداشت و درمان شهرستان میاندوآب و همکاران مرکز بهداشت، موضوع مورد بررسی بالینی و میدانی قرار گرفت.

دکتر رسول انتظار مهدی ادامه داد: جلسه کمیته هماهنگی مدیریت طغیان بیماری با حضور مسئولین شهرستان ساعت یک بامداد در بیمارستان حضرت فاطمه (س) میاندوآب تشکیل و تصمیمات مقتضی اتخاذ و تلفنی به سطوح بالا گزارش شد.

وی با بیان اینکه آب شرب روستای شبیلوی میاندوآب سالم است، علت احتمالی بیماری روده‌ای تعدادی از اهالی روستا، مسمومیت غذایی است افزود: نتایج بررسی حاکی از سالم بودن آب شرب مصرفی منطقه دلالت داشته و هیچگونه آلودگی آب شرب مصرفی مردم مطرح نمی‌باشد، علت احتمالی این بیماری روده‌ای مسمومیت غذایی بوده که نمونه‌های تهیه شده در سطح استان و انجام آزمایشات تکمیلی، در دست بررسی قرار دارد.

وی تأکید کرد: توصیه می‌کنیم شهروندان قبل از مصرف سبزیجات نسبت به سالم سازی آن‌ها اقدام نموده و از استفاده از سالاد‌های غیر بسته بندی شده در مراسم و نیز از مصرف غذای مانده بیش از دو ساعت خودداری کرده و حتی الامکان غذای روزانه خود را در منزل تهیه کرده و در صورت لزوم غذای مورد نیاز را از مراکز معتبر تهیه کنند.

در زمان حاضر بررسی میدانی با حضور اکیپ دانشگاه علوم پزشکی استان و مدیریت شبکه بهداشت و درمان و سایر مسئولان شهرستانی در دست انجام بوده و مستندات کنترل کیفی آب شرب منطقه مورد نیز بررسی قرار گرفته است.