به گزارش افکارنیوز،

رضا معلم معاون محیط زیست و خدمات شهری شهرداری منطقه چهار تهران اظهار کرد: در سه ماه اول فصل بهار به صورت روزانه ۴۴۹ تن پسماندخشک با مشارکت شهروندان جمع آوری شده است.

وی با اشاره به برگزاری کلاس‌های آموزشی پسماند در منطقه گفت: به منظور فرهنگ سازی و ترغیب شهروندان به کاهش تولید پسماند و تفکیک از مبدا پسماند خشک، بیش از ۱۰۰ کارگاه آموزشی تفکیک پسماند در مدارس، سرای محلات و مساجد و ۸۲ غرفه اطلاع رسانی درمراکز فرهنگی و میادین میوه و تره بار در این مدت برپا شده است.

معاون محیط زیست و خدمات شهری شهرداری منطقه چهار در ادامه به توزیع کیسه‌های زیست پذیر در محدوده منطقه چهار اشاره کرد و گفت: از ابتدای سالجاری تا کنون ۲ هزار کیلو کیسه زیست تجزیه پذیر پسماند خشک در مراکز و ساختمان‌های و منازل منطقه، ۶۳۲ کارتن پلاست و ۱۹۲ مخازن پسماند خشک در مراکز تجاری و مسکونی منطقه توزیع شده است.

معلم با اشاره به تاثیر آموزش چهره به چهره تفکیک پسماند در محلات گفت: به منظور نهادینه کردن فرهنگ تفکیک پسماند از مبدا و ارتقاء بهداشت محیط زیست شهروندان تاکنون ۱۴۰۰ واحد خانوار و ۵۹۰ باب اصناف به صورت چهره به چهره آموش دیده‌اند.