به گزارش افکارنیوز،

تهرانی‌ها در هر شبانه روز از تابستان، به اندازه یک دریاچه چیتگر، آب مصرف می‌کنند و سهم هر شهروند تهرانی به طور متوسط ۲۵۰ لیتر در شبانه روز است.

تأمین این حجم عظیم از آب شرب، نیازمند هماهنگی ها، تعامل‌ها و برنامه ریزی‌های مستمر بوده که در قالب فعالیت دو شرکت آب منطقه‌ای تهران و آب و فاضلاب تهران صورت می‌گیرد.

۱۲ روز پیش (یازدهم تیرماه) با حکم مدیرعامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور، محمدرضا بختیاری به عنوان مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان تهران منصوب شد. بختیاری تا پیش از این، مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای تهران بود. از اینرو با صدور این حکم، محمد پرورش از شرکت آب و فاضلاب تهران رفت و جای خود را به محمدرضا بختیاری داد.

شرکت آب و فاضلاب استان تهران با مدیریت بختیاری به کار خود ادامه داد. اما از آن تاریخ تا امروز، شرکت آب منطقه‌ای تهران با سرپرست به کار خود ادامه می‌دهد. هنوز خبری از انتخاب مدیرعامل برای این شرکت نیست و این احتمال وجود دارد که با طولانی شدن فرآیند انتخاب مدیرعامل، شاهد ایجاد نقصان در مسیر یکپارچه مدیریتی آب تهران و یا به وجود آمدن فضای رخوت در بین کارکنان این شرکت مهم در تأمین آب شرب تهران باشیم.

در شرایطی که روز‌های پیک تأمین و مصرف آب کلانشهر تهران و شهر‌های اطراف آن را سپری می‌کنیم، بهتر است شرکت مدیریت منابع آب ایران هر چه زودتر نسبت به انتخاب مدیرعامل برای شرکت آب منطقه‌ای تهران اقدام کند.