به گزارش افکارنیوز،

در این مطلب قصد معرفی چند پیام رسان و شبکه اجتماعی محبوب را داریم که توانسته است کاربران زیادی را جذب خود کند. با گسترش استفاده از تلفنهای همراه، برخی از شبکه های اجتماعی که تنها بر بستر اینترنت و از طریق کامپیوترها در دسترس بودند، با ارائه اپلیکیشنهای خود برای دستگاههای همراه، کاربران خود را افزایش دادند و کاربران قبلی خود را حفظ کردند. آپدیت اینستاگرام برای تلفنهای همراه یکی از همین برنامه ها ست که در اختیار علاقه مندان به این شبکه اجتماعی قرار گرفته است. البته  محبوبیت این برنامه صرفا به دلیل ارائه برنامه موبایل نیست. شهرت اصلی اینستاگرام از آنجایی شروع شد که علاوه بر امکان قرار دادن و به اشتراک گذاری تصویر برای دوستان خود و یا سایر کاربران، میتوانید افکت ها و جلوه های زیبایی را نیز به آنها بدهید و تصاویر را زیباتر نمایید.

با همه مزایایی که اینستاگرام داشت، با ورود مسنجرهایی نظیر تلگرام موقعیت آن ممکن بود دچار خطر شود. چرا که مسنجرها امکان تبادل پیام به صورت خصوصی ببین کاربران خود میدادند، اما اینستاگرام در این زمینه عقب بود. به همین منظور با ارائه کاملترین آپدیت دایرکت اینستاگرام سعی کرده است تا در این زمینه از رقبای خود جا نماند. مهمترین استفاده دایرکت اینستاگرام امکان ارسال پیام خصوصی به نام دایرکت است که برای کاربران آن فراهم شده است.  این ویژگی درست است که در نسخه رسمی اینستاگرام وجود داشت، اما با ارائه یک نرم افزار جدا، میتوان قابلیتهای منحصر به فردی را به آن اضافه کرد. تیم توسعه دهنده اینستاگرام امیدوار است این مسنجر بتواند رقبای خود را کنار بزند.

از دیگر مسنجرهایی که در واقع بر بستر تلگرام راه اندازی شده اند و از api آن به منظور دسترسی به سرورهای تلگرام استفاده میکنند، میتوان به آخرین نسخه تلگرام طلایی و تلگرام ایکس اشاره نمود. مزیت تلگرام طلایی این است که سرورهای اصلی مربوط به این نرم افزار داخل کشور قرار دارند و از این رو سرعت دسترسی به آن بالاتر است. تلگرام طلایی که با نام طلگرام یا تلگرام بدون فیلتر نیز گاهی شناخته میشود، به این دلیل نامگذاری آن صورت گرفته است که بدون فیلتر شکن میتواند به محتوای اکانت تلگرام شما دسترسی پیدا کند و علاوه بر این قابلیتهای منحصر به فرد خودش را نیز دارد. به عنوان مثال تاریخ شمسی و قالب 24 ساعته برای آن در نظر گرفته شده است که بالطبع برای کاربران ایرانی میتواند بسیار مفید باشد.

تلگرام ایکس نیز میتواند نسبت به نسخه اصلی تلگرام سرعت بیشتری در تبادل اطلاعات با سرورهای تلگرام فراهم کند. مهمترین تفاوتهایی که تلگرام ایکس با نسخه اورجینال خود دارد، تغییرات ظاهری و سرعت کار با برنامه است. به همین دلیل محیط کاربری آن ساده تر و روان تر شده و در واقع کارپسندتر گشته است. شما در این برنامه میتوانید چت ها و تماس های صوتی و همچنین فایلهای خود را دسته بندی و مرتب نیز نمایید.

مسنجرها و شبکه های اجتماعی تنها محدود به تلگرام و اینستاگرام نیستند. البته مهم نیست که از چه مسنجری استفاده میکنید. مهم این است که آن را از کجا دانلود کرده اید و یا توسط چه سایتی آپدیتهای آن را دریافت می کنید. سایت شما باید نظیر سایت پنجره سافت معتبر باشد و نرم افزارهای مطمئن و مورد اعتمادی ارائه دهد که دستگاه شما آسیب نرساند. در کنار بقیه مسنجرها، با دانلود نرم افزار ویسپی که یک مسنجر کاملا رایگان است میتوانید همان کارهایی را انجام دهید که با تلگرام قادر به انجام آن بوده اید. به عنوان نمونه میتوان به تماس صوتی با کیفیت، ارسال پیام، ارسال تصویر و استیکر و ... اشاره کرد.  حتی میتوانید با بیش از 40 کشور دنیا تماس رایگان صوتی برقرار کنید که در تلگرام این امکان وجود نداشت. از دیگر ویژگیهایی که ویسپی را مهم کرده است، میتوان به قابلیت Nearby آن اشاره نمود. توسط این ویژگی میتوانید افرادی که در نزدیکی شما از این نرم افزار استفاده میکنند، جستجو کرده وبا آنها وارد گفتگو شوید و یا سایر فعالیتهای ویسپی نظیر ساخت گروه، ارسال پیام، لایک و کامنت را با آنها انجام دهید.