به گزارش افکارنیوز،

سید جلال ملکی با اعلام خبر حریق در یک انبار مواد شیمیایی در شهرری درباره جزئیات این حادثه اظهار کرد: ساعت 11:24 امروز یک مورد آتش‌سوزی در یک انبار مواد شیمیایی در شهرری، خیابان انبار نفت به سامانه 125 اعلام شد که به سرعت آتش‌نشانان پنج ایستگاه آتش‌نشانی به همراه تانکر آب و بالابر به محل حادثه اعزام شدند البته عوامل آتش‌نشانی باقرشهر نیز در محل حادثه حاضر بودند.

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی تهران ادامه داد: محل حادثه، یک شهرک صنعتی بود و داخل آن مقدار زیادی سوله با کاربری تولید و نگهداری مواد شیمیایی قرار داشت، یکی از سوله‌ها به چندین انبار کوچکتر تبدیل شده و مسقف بود؛ در یکی از این انبارها به وسعت 100 متر سه طبقه ایجاد شده و داخل هر سه طبقه مقدار بسیار زیادی انواع مواد شیمیایی قابل اشتعال وجود داشت. 

وی خاطرنشان کرد: زمانیکه آتش‌نشانان به محل حادثه رسیدند آتش کاملاً شعله‌ور بود، از زیر سقفها به بیرون می‌زد و به سرعت در حال سرایت به سوله‌ها و انبارهای مجاور بود.

ملکی تصریح کرد: آتش‌نشانان به سرعت از چند طرف عملیات را آغاز کردند حتی بخشی از سقفها را برش دادند و از بالا با استفاده از کف مخصوص شیمیایی و آب عملیات را آغاز کردند.

سخنگوی آتش‌نشانی تهران افزود: خوشبختانه در این حادثه مورد مصدومیت و تلفات جانی نداشتیم، هم‌اکنون آتش تحت کنترل درآمده و خطر سرایت وجود ندارد اما از آنجایی که داخل انبار مقدار زیادی مواد و حلال شیمیایی وجود دارد برخی از این حلالها تاکتیک خاصی برای خاموش کردن دارند.

وی متذکر شد: این عملیات کماکان ادامه دارد، آتش‌نشانان مشغول ایمن‌سازی محل حادثه هستند و تا دقایقی دیگر عملیات به پایان می‌رسد.