به گزارش افکارنیوز،

هادی قوامی رئیس فراکسیون عشایر مجلس شورای اسلامی در برنامه تلویزیونی پرسشگر با موضوع چالش‌های آموزش و پرورش عشایر درباره عدم وجود سهمیه کنکور برای عشایر، اظهار کرد: اگر معلم و مربی بهداشت و سایر مشاغل خدمات‌رسان که باید به عشایر خدمت بدهند از جنس خودشان باشند، با مشکلاتی که اکنون عشایر دارند، مواجه نخواهیم بود.

وی افزود: وقتی فرزندی که در عشایر به دنیا آمده است، معلم عشایر می‌شود، می‌تواند اثرگذاری بهتری داشته باشد؛ البته اگر قرار باشد سهمیه‌ای در کنکور درنظر گرفته شود باید تا وقتی باشد که فرد با عشایر زندگی می‌کند نه اینکه از فرصت سهمیه استفاده کند و بعد انتقالی بگیرد و به جای دیگری برود که ما این را نمی پسندیم.

قوامی با بیان اینکه در این چندساله اتفاقات خوبی برای عشایر افتاده است، گفت: از این جمله اختصاصی یک درصد از ورودی صندوق توسعه ملی را برای سرمایه در گردش در اختیار عشایر تصویب کردیم که حداقل 150 میلیارد تومان است.

وی افزود: این اعتبارات در اختیار تعاونی‌های عشایر برای تولید قرار می گیرد و اختصاص مالیات بر ارزش افزوده به فرمانداری‌ها برای توسعه زیرساخت‌های عشایری از جمله اقدامات است.