به گزارش افکارنیوز،

دو برادر سارق برادر که دو موتور برادری را به سرقت برده بودند دستگیر شدند. مالباختگان از طریق تجهیزات فنی که بر موتور‌های خود نصب کرده بودند منزل سارقان را پیدا کردند.

 سارقان ۲۸ و ۲۵ ساله پس از شناسایی دو برادری که در دو مغازه جداگانه‌ای در خانی آباد کار می‌کردند و با موتور سیکلت‌های آپاچی و وگو رفت و آمد داشتند تصمیم به سرقت موتور‌های آن‌ها را گرفتند. پس از بررسی متوجه شدند مالباختگان همیشه ساعت ۲ ظهر به خانه خود می‌روند و موتور‌ها را جلوی منزلشان پارک می‌کنند و دو ساعتی جهت صرف ناهار و استراحت در منزل هستند و حتی برای سرکشی از موتور‌ها هم به بیرون نمی‌آیند.

روز گذشته سارقان به محل پارک موتور‌ها رفتند و ظرف یک دقیقه با بازکردن قفل، دو موتور را به سرقت بردند و سریعا از محل متواری شدند.

زمانی که دو برادر مالباخته از خانه خارج می‌شوند متوجه به سرقت رفتن موتور‌های خود شدند، ولی برادر بزرگتر به برادر خود دلگرمی داد که تا شب موتور‌ها را پیدا می‌کند. برادر کوچک که از این سخن متعجب شد وقتی نحوه آن را پرسید با این جواب مواجهه شد که بر موتور آپاچی جی پی اس و حتی میکروفن نصب کرده است!

دو برادر سریع برای یافتن موتور‌ها دست بکار شدند و برنامه کشف آن‌ها را در پیش گرفتند. براساس موقعیتی که در گوشی مالباخته مشخص شد موتور در کوچه‌ای حوالی خلازیل منتقل گردیده بود. پس از حضور آنان با توجه به اینکه محل دقیق مشخص نبود برادر بزرگتر برای پیدا کردن موتور فکری به سرش رسید و در جلوی چند خانه‌ای که در کوچه بود شروع به سوت زدن کرد که ناگهان در جلوی یکی از خانه‌ها صدای سوت خود را از گوشی اش شنید که فهمید موتور‌ها در همین خانه است.

آنان با اطمینان از اینکه محل دقیق موتور‌ها را پیدا کرده اند با ۱۱۰ تماس گرفتند و ماموران کلانتری در محل حاضر و پس از هماهنگی‌های قضایی وارد منزل شدند و در حیاط، ۲ برادر سارق را مشاهده کردند که در حال خرد کردن موتور وگو هستند و آپاچی نیز جلوی حیاط پارک شده بود.

بنا به اظهار سرهنگ هاشمی رییس کلانتری ۱۵۲ خانی آباد در بازرسی از محل تعدادی اموال مسروقه خودرو، موتورسیکلت و نیز یک پلاک مسروقه خودرو کشف شد. متهمان علاوه بر این که در ساعات روز در برخی مواقع موتور به سرقت می‌بردند با چسباندن پلاک بر روی خودروی پراید خود در ساعات شبانه نیز با پرسه زنی در محدو‌های خانی آباد لوازم و محتویات خودرو‌ها را به سرقت می‌بردند که در تحقیقات اولیه به ۲۰ فقره اعتراف کرده اند.