به گزارش افکارنیوز،

غلامرضا اصغری در مراسم تکریم و معاوفه مدیرکل دارو سازمان غذا و دارو با اشاره به شرایط حساسی که به دنبال تحریم‌ها در کشور به وجود آمده است، گفت: حوزه دارو یکی از مسائلی است که هم دشمن برای ایجاد فشار مورد توجه قرار می‌دهد و هم مردم حساسیت زیادی برای تامین داروی مصرفی دارند.

وی افزود: مردم نسبت به تامین اقلام دارویی حساس و نگران کمبود هستند که عکس العمل آن‌ها باعث بالارفتن میزان تقاضا شده و تامین را به صورت کمبود نشان می‌دهد.

رئیس سازمان غذا و دارو با اشاره به اینکه در درگیری اقتصادی نوک پیکان به سمت دارو نشانه رفته است، بیان کرد: با برنامه ریزی مناسب و بکارگیری افراد زبده و باتجربه می‌توان در شرایط حساس سریع‌تر و با مراقبت بیشتری عمل کرد.

وی با بیان اینکه چگونگی پاسخ به بازار دارویی بسیار مهم است، تصریح کرد: موضوع دارو در تمام جلسات ستاد تدابیر ویژه دنبال می‌شود که امیدواریم با مدیریتی که در این زمینه به صورت همه جانبه و بین بخشی اعمال می‌شود، با کمترین عارضه از این شرایط سخت عبور کنیم.

اصغری با تاکید بر اینکه با افراد خاطی در زمینه، واردات، تولید و توزیع دارو به شدت برخورد می‌شود، اظهار کرد: با شرکت‌های تولیدکننده اتمام حجت کرده ایم که با جدیت فعالیت کنند، چراکه در این شرایط مسئولیت اجتماعی بر عهده دارند و اگر شرطی اقدام کنند، حذف خواهند شد.
برخی شرکت‌ها ارز دولتی دریافت کردند، اما کالا وارد نکرده اند

وی ادامه داد: لیستی اعلام شده است که مبنی بر آن برخی از شرکت‌ها ارز دولتی دریافت کرده، اما کالا وارد نکرده اند؛ این موضوع اصلا موجه نیست و باید با متخلفان برخورد شود.

رئیس سازمان غذا و دارو، با تقدیر از خدمات و تلاش‌های اکبر برندگی در مدت زمان حضور در اداره کل دارو و مواد تحت کنترل سازمان که به سمت معاون توسعه مدیریت و منابع منصوب شده، تجربیات محمد عبده زاده را برای تداوم مسیر عبور از شرایط تحریمی ارزنده دانست و گفت: تامین دارو در وضعیت کنونی یکی از مسائل حساس به شمار می‌رود و قبول کردن این مسئولیت در اداره کل دارو، در درجه اول نشان از خود گذشتگی و ایثار با هدف خدمت به مردم، کشور و بیماران است که امیدواریم با همکاری یکدیگر به بهترین نحو داروی مورد نیاز بیماران را تامین کنیم.

لازم به ذکر است؛ محمد عبده زاده در این مراسم به عنوان مدیرکل امور دارو و مواد تحت کنترل و اکبر برندگی به عنوان معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان غذا و دارو منصوب شدند.