به گزارش فارس از بوشهر، اسماعیل احمدی مقدم صبح امروز در صبحگاه مشترک نیروی انتظامی استان بوشهر در محل فرماندهی دریابانی استان بوشهر با بیان اینکه انقلاب اسلامی ایران استمرار تمسک به اسلام و رسول گرامی اسلام است، اظهار داشت: نهضت اسلامی امام(ره) زنده، پویا و بالنده و با صلابت در مقابل دشمنان ایستاده است.

وی با بیان اینکه نخستین دستاورد انقلاب اسلامی ایران استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی بود، تصریح کرد: بعد از ۳۳ سال از پیروزی انقلاب هر سه هدف اصلی انقلاب زنده و پویا مانده است.

فرمانده ناجا بیان کرد: فشار غربی‌ها به کشور ما به خاطر استقلال است و مسئولان آمریکایی عنوان می‌‌کنند " ما با داشتن انرژی هسته‌ای ایران مخالف نیستیم اما چنین نظامی نباید انرژی هسته‌ای داشته باشد " با این گفته مشخص می‌شود غربی‌ها با نظام مستقل ایران مشکل دارند.
احمدی مقدم اضافه کرد: انواع فشارها، تهدیدات، ترورها، توطئه‌ها و … به خاطر مستقل بودن ایران اسلامی است.

وی گفت: استقلال سیاسی یعنی اینکه در تصمیم‌گیری مسئولان هیچ وابستگی وجود ندارد و استقلال سیاسی نیاز به استقلال اقتصادی و علمی دارد.
فرمانده نیروی انتظامی تاکید کرد: ما وظیفه داریم در مقابل این ترفند، تهدید و ترورها ایستادگی کنیم.
احمدی مقدم با بیان اینکه عزت ما در گرو استقلال کشور است، خاطر نشان کرد: امروز بی بند و باری به معنای آزادی نیست اما اگر کسی با عدالت و شایستگی به مقام‌های بالاتری برسد این آزادی است.

رای مردم ملاک اصلی استمرار حاکمیت است

وی اضافه کرد: با توجه به نزدیک شدن به ایام انتخابات، رای مردم ملاک اصلی در استمرار و استقرار حاکمیت است.
فرمانده ناجا اضافه کرد: مسئولان نظام همواره به خواست و مطالبات مردم توجه دارند.
احمدی مقدم گفت: فشارهای غرب به حقوق بشر در ایران عمده آن به خاطر اجرای حدود اسلامی است.
وی افزود: در سه دهه انقلاب اسلامی به مبانی انقلاب خود پایبند بودیم و هرچند ریزش‌هایی هم داشتیم اما انسان ممکن الخطاست ولی رویش‌ها بیشتر بوده و انقلاب ما امروز به یک خودباوری رسیده است.
فرمانده انتظامی استان بوشهر تصریح کرد: دلیل عمده حضور دشمنان در آب‌های خلیج فارس در جنوب کشور، تلاش برای ضربه زدن به انقلاب اسلامی است گرچه ۳۰ سال حضورشان در این مناطق نتیجه‌ای نداشته است.
احمدی مقدم بیان کرد: مردم به تهدیدات دشمنان بی اعتنا هستند و امروز به برکت انقلاب اسلامی و مجاهدت‌های نیروی انتظامی شاهد ایجاد امنیتی مطلوب در کشور به نسبت کشورهای پیرامونی هستیم.

وی با اشاره به جنگ روانی دشمن علیه نظام اسلامی گفت: دشمنان در این ترفند نیز توفیقی نداشتند هرچند دردسرهایی می‌سازند اما این دردسرها برای ما سازنده است.

فرمانده ناجا خاطر نشان کرد: بعد از جنگ فاصله‌ای بین نیازهای امنیتی داشتیم و می‌توانیم ادعا کنیم در دهه ۸۰ نیروی انتظامی فاصله خود با نیازها را کاهش داد و در برنامه سوم و چهارم توسعه هم این فاصله کم شد و در تحقق مطالبات مردمی، قانونگرایی و انضباط اجتماعی موفق بودیم.
احمدی مقدم با اشاره به افزایش عملکرد چشمگیر ناجا اظهار داشت: وجود یک فرماندهی واحد موجب بهبود کارها در امور مرزی در استان‌های مرزی شده است.

بوشهر در شاخص‌های امنیتی بهبود چشمگیری داشته است
وی بیان کرد: استان بوشهر در تمام شاخص‌های امنیتی بهبود چشمگیری داشته اما ما به این روند قانع نیستیم.
فرمانده ناجا یادآور شد: با طرح جامع دریابانی که تا پایان سال به تصویب می‌رسد دریابانی نیروی انتظامی به نقطه مطلوب می‌رسد و توانی دو برابر توان کنونی خواهد داشت.

احمدی مقدم گفت: بخش زیادی از امنیت با همکاری واحدهای امنیتی تامین میشود و غالب این هماهنگیها در شورای تامین استانها شکل میگیرد.