به گزارش ایران ناز، گلوریا استیوارت برای تایتانیک نامزد جایزه گلدن گلوب هم شد و به طور مشترک با کیم بیسینگر جایزه بهترین بازیگر زن مکمل را از انجمن بازیگران آمریکا دریافت کرد. ژوئیه پیش آکادمی علوم و هنرهای سینمایی در مراسمی با اجرای لئونارد مالتین، مورخ سینما ۱۰۰ سالگی استیوارت را جشن گرفت.

مالتین در آن مراسم به این نکته اشاره کرد که استیوارت سال‌ها پیش از بازی در «تایتانیک» به عرصه سینما و تلویزیون بازگشته بود، اما بازی در نقش رز کالورت بود که باعثشد صنعت بار دیگر به او توجه کند. مالتین گفت: «در صنعتی که می‌کوشد احساسی نباشد، او واقعا کودک بازگشته قرن بیستم بود.

استیوارت در «تایتانیک» عالی ظاهر شد و این نقطه حساس بازگشت او بود.» گلوریا استیوارت سال ۱۹۱۰ در سانتا مونیکا در ایالت کالیفرنیا به دنیا آمد. او کار در حرفه نمایش را از تماشاخانه پاسادنا آغاز کرد و بعدها با استودیو یونیورسال قرارداد امضاء کرد. استیوارت سال ۱۹۳۲ با بازی در فیلم «خیابان زنان» با بازی کی فرانسیس وارد دنیای سینما شد.

او برای بازی در فیلمهایی چون فرانکنشتین، خانه تاریک قدیمی، مرد نامرئی و بوسه در برابر آینه از نخستین ملکههای جیغ سینما لقب گرفت. از دیگر فیلمهای او میتوان به ربکا مزرعه سانیبروک، تایم اوت برای جنایت، زندانی شارک آیلند و جویندگان طلا ۱۹۳۵ اشاره کرد.