به گزارش افکار نیوز به نقل از واحد مرکزی خبر، رئیس سازمان حج و زیارت گفت: پیش بینی می شود حداکثر بتوانیم از ۱۰ بهمن نخستین گروه از زائران ایرانی به عمره مفرده اعزام شوند .
لیالی در حاشیه دیدار با وزیر راه عراق افزود: اگر در این امر مشکلاتی ایجاد شد که موفق به اعزام زائران در تاریخ اعلام شده نشویم، قطعا به اطلاع مردم می رسانیم.
وی گفت: همانطورکه اعلام شده کار ثبت نام و دریافت گذرنامه های زائران عمره برای سال۹۰-۹۱ انجام شده است و حداکثر تا ۱۰ بهمن کار صدور روادید اغاز می شود و متعاقب با آن، زائران در گروهای تعیین شده اعزام می شوند.
لیالی افزود: هم اکنون برنامه ریزی برای اعزام ۸۰۰ هزار نفر همانند سال گذشته است ولی برنامه هایی در دست داریم که در صورت محقق شدن، این تعداد افزایش می یابد و در صورتی که موفق به تامین ظرفیت و امکانات شدیم به اطلاع مردم خواهیم رساند.

رئیس سازمان حج و زیارت گفت: شرایط برای اغاز عملیات اعزام زائران مهیاست و امیدواریم با توجه به امادگی سازمان حج و زیارت و با توجه به حمایت و کمک بعثه مقام معظم رهبری برای پیشبرد برنامه های اعزام زائران، ‌بتوانیم امسال کارنامه خوبی درخصوص اعزام زائران ایرانی به عمره داشته باشیم.

وی درخصوص دیدار امروز خود با العامری وزیر راه عراق هم گفت: در سفر وزیر راه عراق به ایران یکی از موضوعاتی که در دیدار وی با مسئولان ایرانی مطرح شد مشکلات اعزام زائران ایرانی و حضور انان در اماکن مقدسه عراق بود.

رئیس سازمان حج و زیارت افزود: وزیر راه عراق جلساتی را با وزیر راه کشورمان داشت و در این جلسه درخصوص انتقال و حمل و نقل زائران توافق های خوبی انجام شد که امیدواریم با اجرای انها، تسهیلات بهتری برای خدمات رسانی به زائران ایرانی به عراق داشته باشیم.

لیالی گفت : توافق های وزرای راه ایران و عراق درخصوص حمل و نقل هوایی و دایر شدن حمل و نقل ریلی برای اعزام زائران بود که این امر برای ما خیلی ارزشمند است به این علت که یکی از مشکلات ما چگونگی اعزام زائر است و این توافق ها می تواند بسیار راهگشا باشد و امیدواریم بزودی شاهد اثار این توافق ها باشیم .