به گزارش افکارنیوز،

سید جلال ملکی سخنگوی سازمان آتش نشانی شهر تهران اظهار کرد: با نزدیک شدن با ماه محرم اماکن مذهبی، مساجد و تکایا فعالیت بیشتری خواهند داشت و میزبان افراد زیادی در ساعات پایانی شب برای عزاداری سید و سالار شهیدان هستند.

وی افزود: به مسئولان تکایا توصیه می کنیم در جهت تامین ایمنی هئیت ها اقدام کنند در همین راستا سازمان آتش‌نشانی شهر تهران به مانند سال های گذشته تمام تلاش خود را برای تامین امنیت تکایا و مساجد به کار می‌گیرد.

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی شهر تهران بیان کرد:سازمان آتشنشانی امسال در یک بازه زمانی یک ماهه که تقسیم به سه دهه کرده است، ارائه خدمت می کند.

ملکی ادامه داد: فعالیت سازمان آتش‌نشانی از 10 روز پیش از آغاز ماه محرم و هم زمان با برپایی تکایا شروع می شود، در این ایام کارشناسان و مدیران سازمان آتش‌نشانی به تکایا و مساجد مراجعه کرده و با هئیت مدیره آنها صحبت و نکات ایمنی را گوشزده کرده و آموزش های لازم ارائه می شود.

وی گفت: در فاز دوم این طرح که هزمان با دهه اول ماه محرم است، ایستگاه های آتش‌نشانی و خودروهای در نزدیکی هیئت ها و تکایا مستقر می شوند و در روزهای تاسوعا و عاشورای حسینی ساعات و تعداد ایستگاه ها افزایش پیدا می کند.

سخنگوی سازمان آتشنشانی شهر تهران ادامه داد: در فاز سوم طرح و همزمان با دهه دوم ماه محرم استقرار ایستگاه‌های با درخواست مسئولان هیئت‌ها انجام می‌شود.

ملکی گفت: به هیئت ها و دسته جات عزاداری توصیه می شود با دیدن خودروی های امدادی راه را برای آنها باز کنند، همچنین در چادر‌های برزنتی تکایا به سیم کشی‌ها دقت کنند و از تا حد امکان از لامپ‌های پر مصرف خودداری کنند زیرا احتمال آتش سوزی در این لامپ ها زیاد است.

وی توصیه کرد: مساجد و هیئت‌ها  از نگهداری سیلندر‌های گاز در آشپزخانه ها خودداری کنند و کپسول های اطفای حریق را در حالت آماده نگهدارند و تمام درب های هیئت ها را باز نگه دارند.