به گزارش افکارنیوز،

سردار حسین رحیمی فرمانده نیروی انتظامی تهران بزرگ گفت: پانزدهمین مرحله از طرح رعد توسط کلانتری‌ها و نیروی انتظامی تهران بزرگ از آغاز این هفته به مرحله اجرا درآمد.

وی افزود: در این طرح 501 سارق و مالخر شناسایی و دستگیر شدند و 331 حکم قضایی به مرحله اجرا درآمد که در پی آن تعداد 19 هزار و 636 اموال مسروقه که متعلق به شهروندان بود، کشف و ضبط گردید.

دستگیری ۵۰۱ سارق و مالخر و کشف ۱۹ هزار اموال مسروقه در طرح رعد ۱۵

سردار رحیمی در ادامه افزود: در این طرح 129 خودرو و 116 دستگاه موتورسیکلت کشف و ضبط شد و 784 پرونده در رابطه با سرقت مورد بررسی قرار گرفت؛ 30 باند در حوزه سرقت متلاشی شد و ارزش اموال کشف شده سرقتی بالغ بر 7 میلیارد تومان است. تاکنون سارقان به 1253 فقره سرقت اعتراف کرده اند.

سردار رحیمی در رابطه با سرقت سارقان و پرونده آنها در این زمینه گفت: تعداد 235 نفر از سارقان دارای تعدد سابقه سرقت هستند که 45 درصد از سارقان دستگیر شده را تشکیل می‌دهند و 270 نفر نیز برای اولین بار است که اقدام به سرقت کرده‌اند.

فرمانده انتظامی تهران بزرگ در رابطه با قاچاق کالا گفت: در این طرح 20 نفر قاچاقچی عمده کالا شناسایی و دستگیر شدند که 50 پرونده مرتبط با این موضوع تشکیل و 15 هزار کالای قاچاق کشف و ضبط شد. ارزش مالی کالاهای کشف شده بالغ بر 2 میلیارد تومان است.

دستگیری ۵۰۱ سارق و مالخر و کشف ۱۹ هزار اموال مسروقه در طرح رعد ۱۵

سردار رحیمی در رابطه با کشفیات و دستگیری‌های مربوط به حوزه مبارزه با موادمخدر گفت: در طرح رعد 15 یک باند موادمخدر که از زاهدان در حال ارسال مواد به پایتخت بود، منهدم و 141 کیلوگرم انواع موادمخدر توسط پلیس شناسایی و کشف شد. در این راستا 201 خرده فروش و 561 معتاد متجاهر در آغاز اجرای طرح رعد 15 توسط پلیس مبارزه با موادمخدر شناسایی و دستگیر شدند.

دستگیری ۵۰۱ سارق و مالخر و کشف ۱۹ هزار اموال مسروقه در طرح رعد ۱۵

سردار رحیمی در ادامه گفت: 6 قبضه سلاح کمری، 5 سلاح سرد، 570 فشنگ جنگی شناسایی و کشف شدند و 7 نفر در رابطه با حمل سلاح سرد و گرم شناسایی و دستگیر شدند.

دستگیری ۵۰۱ سارق و مالخر و کشف ۱۹ هزار اموال مسروقه در طرح رعد ۱۵

سردار رحیمی با توجه به فرارسیدن ماه محرم گفت: از بعدازظهر امروز مراسم ایام سوگواری امام حسین (ع) در مساجد، تکایا و حسینیه‌ها آغاز می‌شود.

وی افزود: 50 هزار حسینیه، تکایا، مساجد در این ایام انجام فعالیت‌های خود را سپری خواهند کرد که افرادی توسط پلیس به نام همیاران عاشورایی با حضور در مساجد، تکایا و حسینیه‌ها در کنار مردم خواهند بود و امنیت این اماکن را برعهده خواهند داشت، لذا از تمامی شهروندان درخواست می‌کنم تا با پلیس همکاری‌های لازم را داشته و به ما در برگزاری هرچه بهتر مراسم عزاداری امام حسین (ع) کمک کنند.

سردار رحیمی در ادامه در خصوص استفاده از دستگاة‌های خودپرداز توصیه‌ای به شهروندان کرد و گفت: افرادی که در حال استفاده از دستگاه‌های خودپرداز بانکی هستند، مراقب باشند که سارقان اقدام به سرقت کارت بانکی آنها و وسایل همراهشان نکنند.

وی تأکید کرد: مردم در خصوص تهیه ارز چه در بانک‌ها و چه در صرافی‌ها دقت‌های لازم را به عمل بیاورند، چرا که امکان جعلی بودن برخی از این اسکناس‌ها وجود دارد و ممکن است به دام افراد سودجو و سوءاستفاده گر بیفتد.

دستگیری ۵۰۱ سارق و مالخر و کشف ۱۹ هزار اموال مسروقه در طرح رعد ۱۵

سردار رحیمی در رابطه با تشکیل رده‌های پلیس فتا در واحدهای ناجا گفت: متأسفانه اقدام به فروش موادمخدر در فضای مجازی در حال مشاهده است. از این رو تصمیم بر آن شد که رده‌های پلیس فتا در آگاهی در پلیس مبارزه با موادمخدر و کلانتری‌ها تشکیل شده و در مقابله با فروش موادمخدر در فضای مجازی جلوگیری کرده و اقدامات لازم را انجام بدهند.