به گزارش افکارنیوز،

رئیس پایگاه نهم پلیس آگاهی تهران بزرگ از دستگیری دو سارق که در پوشش مأموران پلیس مبارزه با موادمخدر اقدام به سرقت گوشی‌های تلفن همراه شهروندان کرده بودند، خبر داد.


به گزارش ایسنا، در تاریخ اول مرداد ماه امسال پرونده‌ای از کلانتری ۱۷۲ دولت آباد به پایگاه نهم پلیس آگاهی تهران بزرگ ارسال شد که در آن سه جوان مال باخته اظهار کرده بودند داخل پارک توسط سرنشینان یک دستگاه موتورسیکلت هدف سرقت گوشی تلفن همراه قرار گرفته اند. این سه جوان پس از حضور در پایگاه نهم پلیس آگاهی به ماموران گفتند: حوالی ساعت ۸ شب داخل پارک مدرس نشسته بودیم که یک دستگاه موتورسیکلت آپاچی سفید رنگ با دوسرنشین به ما نزدیک شد و در حالی که سرنشینان موتور یکدیگر را با الفاظ جناب سروان صدا می‌کردند، با معرفی خودشان تحت عنوان مأمور مبارزه با مواد مخدر و به بهانه همراه داشتن موادمخدر اقدام به بازرسی بدنی هر سه نفر ما کردند و در حالی که هیچ چیزی پیدا نکرده بودند مدعی شدند که اطلاعات گوشی‌های تلفن همراه ما باید بررسی شود و به این بهانه پس از گرفتن گوشی‌های تلفن همراهمان از ما خواستند تابرای تحویل گرفتن آن‌ها به کلانتری مراجعه کنیم، اما زمانی که به کلانتری رفتیم متوجه شدیم که آن‌ها سارق بودند و با این ترفند وشیوه اقدام به سرقت گوشی‌های تلفن همراه ما کرده اند.

 


با آغاز رسیدگی به پرونده، کارآگاهان پایگاه نهم پلیس آگاهی تهران بزرگ موفق به شناسایی تعداد دیگری از شکات و مال باختگانی شدند که آن‌ها نیز در مناطق دولت آباد، جاده خاوران، شهرری و خاورشهر توسط سرنشینان یک دستگاه موتورسیکلت آپاچی سفیدرنگ هدف سرقت قرار گرفته بودند.
باتوجه به شیوه و شگرد سرقت ها، کارآگاهان پایگاه نهم پلیس آگاهی با انجام چهره نگاری و بررسی بانک اطلاعات مجرمان سابقه دار پلیس آگاهی موفق به شناسایی یکی از سارقان به نام شیرزاد ۲۶ ساله شدند. بررسی سوابق شیرزاد نشان داد که وی از مجرمان سابقه دار در زمینه غصب عناوین است که در سال ۹۵ توسط پایگاه نهم پلیس آگاهی دستگیر و پس از پایان دوران محکومیت در اوایل سال ۹۶ از زندان آزاد شده است.


با شناسایی تصویر شیرزاد توسط مال‌باختگان محل سکونت وی در شهرک خاوران شناسایی شد و کارآگاهان پایگاه نهم پلیس آگاهی به این محل مراجعه و در تاریخ سیزدهم شهریور وی را دستگیر کردند.


شیرزاد که پس از آزادی به مصرف موادمخدر از نوع شیشه اعتیاد پیدا کرده در همان زمان دستگیری صراحتا به سرقت‌های تحت پوشش مأمور اعتراف و یکی از بچه محل‌های خود به نام آرش ۲۳ ساله را به عنوان همدست خود در سرقت‌ها معرفی کرد که آرش نیز در همان تاریخ دستگیر شد.


همچنین در بازرسی از پارکینگ محل سکونت آرش، کارآگاهان موفق به شناسایی موتورسیکلت آپاچی سفیدرنگ مورد استفاده در سرقت‌ها شدند و مشخص شد موتورسیکلت متعلق به برادر آرش است و آرش پس از خروج برادرش برای رفتن به سرکار، بدون اطلاع وی اقدام به برداشتن موتورسیکلت کرده است.

همزمان با دستگیری متهمان وکشف تعدادی از گوشی‌های تلفن همراه مسروقه از مخفیگاه آن ها، کارآگاهان با شناسایی تعداد دیگری از شکات اطلاع پیداکردند که متهمان علاوه بر سرقت در پوشش مأمور، سرقت‌های دیگری به شیوه زورگیری و تهدید با سلاح سرد نیز داشته اند.

براساس اعلام مرکز اطلاع رسانی پلیس آگاهی پایتخت، سرهنگ کارآگاه کرم یوسف وند، رئیس پایگاه نهم پلیس آگاهی تهران بزرگ، با اعلام این خبر گفت:: با توجه به اعتراف صریح متهمان به سرقت‌های تحت پوشش مأموران پلیس و شناسایی تعدادی از شکات ومال باختگان و به منظور شناسایی دیگر جرایم ارتکابی متهمان و سایر شکات ومال باختگان، هماهنگی لازم با بازپرس شعبه چهارم دادسرای عمومی وانقلاب شهرری برای انتشار بدون پوشش تصویر هر دو متهم انجام شده است؛ لذا از کلیه شکات و مال باختگانی که موفق به شناسایی تصویر متهمان شده اند دعوت می‌شود تا برای پیگیری شکایات خود به نشانی پایگاه نهم پلیس آگاهی تهران بزرگ در شهرری – خیابان آستانه مراجعه کنند.

وی همچنین با اشاره به این پرونده به شهروندان هشدار داد: درخواست کارت شناسایی از مأموران به منزله همکاری نکردن با پلیس نیست و تمامی ماموران ملزم به ارائه کارت شناسایی خود هستند.