به گزارش افکارنیوز،

سردار سرلشکر محمد باقری رئیس ستاد کل نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران در چهلمین مراسم دانش آموختگی دانشجویان علوم انتظامی که امروز(سه‌شنبه) برگزار شد، اظهار کرد: در آستانه ماه محرم هستیم و این مراسم در این ایام انجام شده تا سربازی همه ما در مکتب حسین(ع) باشد.

وی افزود: همه از مکتب عاشورا درس بندگی و ایثار و نپذیرفتن ذلت و جان فشانی در راه خدا و فداکاری در راه اسلام را آموخته ایم.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران گفت: این مراسم به عنوان پایان دوره آموزشی عده‌ای از جان فکنان که مفتخر به دریافت درجه نظامی شدند و خدمت به مردم و میهن را تجربه خواهند کرد، برگزار شد.

سردار باقری گفت: خدمت به ملت ایران و میهن اسلامی و کشوری که افتخار حرکت در مسیر الله و آرمان‌های اسلامی را دارد، خدمتی بی نظیر است.

وی افزود: این حکومت مقدس نتیجه ۱۴ قرن تلاش علما و مردمانی است که جنگیده اند و آرزو داشتند که کشوری در سایه امنیت و اسلام بر پاکنند و اکنون این نظام برپاشده است و ما ۴۰ ساله شدن این نظام را گرامی می‌داریم.

رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح جمهوری اسلامی ایران گفت: شما سربازان و دانشجویان در سایه نظم و آرامش خدمت خود را آغاز می‌کنید.

وی با تاکید بر سخنان مقام معظم رهبری گفت: ایشان همواره تاکیدشان به مقامات این است که با تمام توان از نیروی انتظامی حمایت و پشتیبانی کنند تا بتوانند مسئولیت‌های خطیر خود را در کشور انجام دهند.

سردار باقری در ادامه گفت: سپری کردن دوره آموزشی بسیار خوب و ماندگار است، لذا افرادی که دانشگاه را به مقصد یگان‌های خدمتی ترک می‌کنند، باید قدر چیز‌هایی را که در این دوره فرا گرفته اند، بدانند.

وی ادامه داد: این دانشگاه توانسته تمرین‌های فرا گرفته شده را در انضباط کامل به نمایش بگذارد.

سردار باقری گفت: نیروی انتظامی در ابعاد مختلف اجتماعی و در پهنه کشور مسئولیت‌های سنگینی را در زمینه برقراری آرامش و نظم برعهده دارد.

وی تاکید کرد: نیروی انتظامی باید نمایش دهنده اقتدار نظام باشد و باید با مردم رئوف، مهربان، دوست و غمخوار باشد که به همین طور هم هست و باید روز به روز این روحیات و اخلاقات افزایش پیدا کند.

سردار باقری در ادامه از ایجاد همکاری بین مردم و نیروی انتظامی خبر داد و گفت: مردم ما باید نیروی انتظامی را پناهگاه خود بدانند و با آسودگی به این مراکز مراجعه کنند و در مقابل خاطیان و مجرمان از نیروی انتظامی حساب ببرند و اگر قصد برهم زدن آرامش و نظم جامعه را داشته باشند، بدانند که نیروی انتظامی با قدرت وارد صحنه خواهند شد و در اسرع وقت با وقوع جرم مقابله خواهد کرد.

وی با بیان اینکه ارائه مشاوره و آموزش به مردم در ابعاد مختلف از وظایف نیروی انتظامی است، افزود: امر به معروف و نهی از منکر در هر بخشی از جامعه جزء واجبات است و در این فریضه الهی نیروی انتظامی مسئولیت مستقیم و سنگین دارد.

سردار باقری با اشاره به حفاظت از مرز‌ها توسط مرزبانی گفت: کشور ما دارای مرز‌های متنوعی از جمله مرزهای خشکی، دریایی، کوه، جنگل و غیره است.

وی افزود: ملت ما برابر قانون حراست از مرز‌ها را به نیروی انتظامی و مرزبانی سپرده است و حراست از مرز‌ها هر روز رو به توسعه و اقتدار است و مرزبانان باید با قدرت به کار خود ادامه دهند تا مرز‌های امن و آرام برای فعالان اقتصادی و اشخاصی که در حال تردد از این مرزها هستند، ایجاد شود.

رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح جمهوری اسلامی ایران تاکید کرد: واحد‌های انتظامی امداد یگان ویژه در اوج آمادگی باید آماده حفظ آرامش در کشور باشند و در صورت بروز هر اتفاقی، مردم را از مشکلات به وجود آمده آگاه کنند و با بر هم زنندگان نظم‌ عمومی بر حسب قانون مقابله کنند.

وی با بیان اینکه وجود روحانیت در نیروی انتظامی یک نعمت است، گفت: روحانیت در نیروی انتظامی به عنوان بازوی مقتدر است و باید از آن‌ها در زمینه‌های مختلف استفاده شود.

سردار باقری خطاب به دانشجویان انتظامی دانشگاه علوم انتظامی امین گفت: مسئله اشراف اطلاعاتی، شناسایی جرم‌های نوین که باعث ایجاد جرائم جدید در جامعه شده‌اند بر عهده شما دانشجویان است.

وی افزود: شما باید چه در حال خدمت و چه پس از آن همواره با استفاده از دانش‌های نوین حرکت کنید تا مسئولیت خود را در زمینه‌های مختلف انجام دهید.

رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح جمهوری اسلامی ایران با بیان اینکه کشور ما در منطقه نا آرام غرب آسیا قرار دارد، گفت: هم‌اکنون کشور ما امن‌ترین و آرام‌ترین کشور در آسیا و خاورمیانه است، چه بسا طبق آمار‌های اندیشمندان در این زمینه ایران جزء معدود کشور‌های امن جهان است.

وی افزود: کشور ما در مواجهه با جنگ بزرگ روانی و اقتصادی است و در مقابله با این نبرد هم مسئولیت سنگینی از قبیل دفاع از تهدیدات نظامی و تأمین آرامش و ایجاد نظم در کشور را بر عهده دارد.

سردار باقری گفت: سربازان نیرو‌های مسلح تحت فرماندهی فرمانده کل قوا و ایثار مدافعان، در مقابل تهدیدات بیگانگان ذره‌ای و در پاسداری از مرز‌های کشورشان کوتاهی نمی کنند.

وی با بیان اینکه ایران با وجود تهدیدهای فراوان، امن ترین کشور در منطقه است، گفت: در تمام زمینه‌ها در کنار دولت و مسئولان کشور هستیم و از قوای سه گانه پشتیبانی می‌کنیم تا بتوانند مسئولیت‌های خود را انجام دهند.

سردار باقری گفت: مقام‌های مسئول در سوریه از ما دعوت کردند که به عنوان نیروی بعضا مستشاری به آن‌ها در مقابل توطئه‌ها کمک کنیم و با همکاری آن‌ها توانستیم توطئه‌های آمریکا را شکست دهیم.

وی افزود: یکی از توطئه‌های آمریکا تبدیل بخشی از کشورهای‌های همسایه به عنوان پایگاه خود، برای ناامن کردن کشور ما بود.

رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح جمهوری اسلامی ایران گفت: چنانچه توطئه افکنی توسط آمریکا و تمامی متحدانش بخواهد علیه جمهوری اسلامی ایران ادامه پیدا کند، نیرو‌های جمهوری اسلامی ساکت نخواهند نشست.

وی تاکید کرد: ما به دشمنان خود هشدار داده و خواهیم داد و اگر آن‌ها بخواهند حرکتی ضد نظام کشور انجام دهند، با آن‌ها سخت و قاطعانه برخورد خواهیم کرد و طبق منشور و توافق نامه بین المللی برای دفاع از کشور و ارزش‌های مقدس نظام خواهیم ایستاد.