متن این توضیح به شرح زیر است:

گروه آموزشی ماز متشکل از  مدرسین و طراحان مجربی است که همگی از رتبه های برتر کنکور چند سال اخیر بوده اند و در طراحی سوالات آزمون آنلاین  آنقدر  دقیق و حساس  عملکرده اند  که این شبهه را در همگان بوجود آورده  است که طراحان سوالات کنکور همان  طراحان آزمون های آنلاین ماز هستند.

 آقای امیررضا براتی رتبه اول کنکور تجربی ۹۷  ماه ها پیش در تاریخ  (٦بهمن ١٣٩٦)طی پیامی به گروه آموزشی ماز ضمن تشکر از سوالات آزمون آنلاین  تایید کرد بسیاری از مباحث را با کمک آزمون های و جزوات ماز بهتر توانسته درک کند چرا که  بطور دقیقو جامع به بررسی آنها  پرداخته شده است (که اسکرین شات این پیام در تاریخ ٨ بهمن ٩٧ در کانال تلگرام ماز قرار گرفت), در نتیجه هنگام اعلام نتایج کنکور سراسری و ساعت ها قبل از مصاحبه تلویزیونی، با موبایل شخصی اش  برای  گروه ماز ویدیو می فرستد.

آنچه ماز را از اتهامات مربوطه تبرئه  میکند نپرداختن  هزینه گزاف برای تبلیغات تلوزیونی و رسانه( بر خلاف سایر موسسات) است.

ماز تا کنون هیچ تبلیغ  تلوزیونی مابین هیچ برنامه ایی نداشته و تمام هزینه های تبلیغاتی صرف خود دانش آموزان میشود , به طوری که در سال گذشته نزدیک به ٢هزار  نفر توسط ماز بورسیه شده اند .

تمام نکات کنکور در ازمون ها و کلاس ها و DVD هاى کمک آموزشی ماز گنجانده شده اند و به این دلیل است که هر سال تمام نفرات برتر کنکور مازى بوده و براى اثبات این قضیه مى توانید در سایت گروه اموزشى ماز به صورت رایگان فایل تطابق کنکور با گروه اموزشى ماز را مشاهده بفرمایید.

در ضمن نه تنها اقاى براتى بلکه رتبه اول کنکور در سال هاى 93، 94، 95، 96 نیز مازى بودند که ویدیو مصاحبه با تک تک این افراد در سایت و آپارات ماز موجود مى باشد.