به گزارش افکارنیوز،

سرهنگ قدرت ا... حق پرست در تشریح جزئیات این خبر گفت: از مدتی قبل با توجه به وقوع چندین فقره سرقت از منازل در محدوده استحفاظی کلانتری ۱۱۱ هفت چنار، تیمی از ماموران کلانتری رسیدگی به این موضوع را در دستورکار خود قرار دادند و در جریان تحقیقات آنان مشخص شد که سرنشینان یک دستگاه خودروی سواری اقدام به سرقت از منازل شهروندان کرده اند. وی با بیان این که تعقیب و مراقبت‌های هدفمند برای شناسایی و دستگیری این افراد در دستورکار قرار گرفت، افزود: دوشنبه شب ماموران یکی از گشت‌های انتظامی کلانتری هنگام گشت زنی در محدوده استحفاظی خود، متوجه حضور دو فرد مشکوک در مقابل یک خانه شدند و برای بررسی بیشتر به شکل نامحسوس رفتار آن‌ها را تحت نظر قراردادند. 

حق پرست ادامه داد: دقایقی بعد یکی از این دو مرد به طرز مشکوکی درخانه را باز کرد و وارد خانه شد که در همین هنگام ماموران برای بررسی موضوع به سراغ آنان رفتند. رئیس کلانتری ۱۱۱ هفت چنار با بیان این که این دو مرد در حیاط خانه، اقدام به بیان سخنان ضدونقیض کردند، گفت: متهمان که از حضور پلیس غافلگیر شده بودند سعی کردند خود را ساکن همان خانه معرفی کنند، اما تجهیزات همراه آنان و نیز ضدو نقیض گویی‌های شان شک ماموران را بیشتر برانگیخت و به همین دلیل این دو نفر برای توضیحات بیشتر به کلانتری منتقل شدند.

وی با اشاره به بررسی سوابق متهمان در کلانتری و انجام بازجویی از آنان اظهارکرد: متهمان در کلانتری تحت بازجویی قرار گرفتند و به جرم خود مبنی بر سرقت از منازل در این محدوده اعتراف کردند. همچنین در بازرسی از وسایل آن‌ها چند عدد پیچ گوشتی، انبردست، سیم مفتول سر کج و یک دسته شاه کلید مخصوص سرقت نیز کشف و ضبط شد. حق پرست با اشاره به تکمیل پرونده متهمان، گفت: پرونده پس از تکمیل به همراه متهمان به پایگاه هشتم پلیس آگاهی تهران بزرگ منتقل شد تا تحقیقات در خصوص سرقت‌های دیگر متهمان انجام شود.