به گزارش افکارنیوز،

محمد سلطانی‌فر در میزبانی معاون فرهنگی و اعضای کمیته فرهنگی ستاد اربعین کشور ضمن اعلام آمادگی ثبت‌نام از خبرنگاران برای پوشش رسانه‌ای مراسم اربعین اظهار کرد: آمادگی داریم زمینه آموزش روزنامه‌نگاری ویژه برای این مراسم بزرگ را با همکاری ستاد اربعین فراهم کنیم.

معاون مطبوعاتی و اطلاع‌رسانی وزیر ارشاد با بیان اینکه با توجه به حساسیت‌هایی که اخیرا در روابط ایران و عراق ایجاد شده به دنبال حضور هوشیارانه رسانه‌های مؤثر در این مراسم هستیم، افزود: معاونت مطبوعاتی آماده است تا با هماهنگی ستاد اربعین کشور، کارت خبرنگاری ویژه اربعین ٩٧ را برای رسانه‌های متقاضی حضور در این مراسم ارائه کند.

وی از آمادگی برای راه‌اندازی ستادی برای انجام فرایندهای ثبت‌نام، صدور کارت خبرنگاری ویژه اربعین و ارائه آموزش‌های لازم به خبرنگاران عازم تشکیل شود.

سلطانی‌فر تصریح کرد: در صورت آمادگی ستاد اربعین این امکان وجود دارد که خبرنگاران خارجی مستقر در ایران را نیز در قالب تیم خبری و تولید محتوا عازم مراسم اربعین در عراق کنیم.

حجت‌الاسلام حمید احمدی؛ معاون فرهنگی آموزشی ستاد اربعین کشور نیز در این نشست با ابراز خرسندی از هماهنگی‌های انجام شده برای فعالیت‌های فرهنگی مراسم اربعین 97، گزارشی از فعالیت‌های کمیته فرهنگی-آموزشی ستاد اربعین در سال‌های گذشته و برنامه این کمیته در سال جاری ارائه داد و گفت: براساس ارزیابی‌های رصدی از پوشش خبری پیاده‌روی اربعین در سال‌های گذشته، ضرورت دارد جلسات آموزشی با مدیران رسانه‌ها برگزار شود.

وی از آمادگی ستاد اربعین کشور برای حمایت ویژه از حضور خبرنگاران رسانه‌ها به منظور پوشش مؤثر مراسم پیاده‌روی اربعین خبر داد و تصریح کرد: این امکانات با هماهنگی معاونت مطبوعاتی قابل ارائه به خبرنگاران متقاضی است.