به گزارش افکارنیوز،

 محمدحسین مقیمی استاندار تهران در جلسه طرح مشکلات مردم در توسعه نظم و امنیت عمومی با بیان اینکه در شهرستان‌های استان فرمانداران یا شهرداری باید زمینی را برای احداث کلانتری اختصاص دهد، گفت: قرار است در 7 شهرستان استان تهران در هر کدام دو کلانتری یکی در شهر و دیگری در مناطق پرجمعیت روستایی احداث شود. زمین‌های تعیین شده از سوی فرمانداران یا شهرداری با تغییر کاربری باید به موضوع احداث کلانتری‌ها اختصاص یابد.

در ادامه این جلسه هاشمی رئیس شورای شهر تهران بیان داشت: شهرداری‌ حاضر است برای احداث کلانتری‌ها زمین در اختیار قرار دهد ولی مسئله اینجاست که بودجه‌ای وجود ندارد. مسئله امنیت مردم شوخی بردار نیست و باید سریعا نسبت به اجرای این موارد اقدام شود.

وی افزود: مشکل اینجاست که از شهرداری زمین دریافت می‌شود ولی آن ملک به حال خود رها شده و اقدامی برای احداث کلانتری یا حتی مدرسه صورت نمی‌گیرد. در منطقه 22 زمین مشخص شد ولی هیچ خیری حاضر به ساخت در آن ملک نبود.

فرماندار قرچک در ادامه جلسه افزود: تعداد کلانتری‌ها در این شهرستان با توجه به تراکم جمعیت کم است. هر چند ما زمین راتعیین کردیم ولی اعتباری برای آن در نظر گرفته نشد.