به گزارش افکارنیوز،

غلامحسین اسماعیلی در نهمین نشست شورای اقامه نماز دادگستری کل استان تهران ضمن تسلیت حلول ماه محرم الحرام و ایام سوگواری حضرت اباعبدالله الحسین (ع) به بیان روایتی از پیامبر اسلام (ص) پرداخت و اظهار کرد: براساس باور‌های دینی و ساختار حکومتی، از زمان بعثت نبی مکرم اسلام (ص) تاکنون و تا روز قیامت، دشمنانی داریم که لازم است همیشه آمادۀ مقابله با آنان باشیم. البته نوع دشمنی‌ها در زمان‌های مختلف متفاوت بوده و شکل آن تغییر می‌یابد، لکن نفس دشمنی به قوت خود باقی است.

وی در ادامه تأکید کرد: امروز کشور، درگیر جنگ اقتصادی، روانی و رسانه‌ای است. از روایت فوق می‌آموزیم که همانند شیوه مبارزه در جنگ‌های فیزیکی با دشمن، باید در رویارویی فرهنگی نیز که حساسیت‌های خاص خود را دارا بوده و بیشتر نسل جوان جامعه را نشانه گرفته است، با همان شیوه به میدان آمده و با دشمن روبرو شویم که در سایۀ الطاف الهی بطور قطع پیروز خواهیم شد.

رئیس کل دادگستری استان تهران گفت: حوزۀ معاونت فرهنگی در این خصوص وظیفۀ خطیری بر عهده دارد و باید با برنامه ریزی‌های دقیق و کارشناسی شده و با استفاده از الگو‌های موفق در سطح جامعه و نیز بکارگیری شیوه‌های جذاب در جهت ایجاد رغبت در همکاران قضایی و اداری برای پیوستن هرچه بیشتر به صفوف استوار نماز‌های جماعت با روحیۀ جهادی همچون سال‌های دفاع مقدس تلاش کند تا از این طریق میزان نماز‌های جماعت در واحد‌های قضایی و ستادی افزایش یافته و سطح کارآمدی آن ارتقا یابد، زیرا یکی از موثرترین راه‌های مقابله با توطئه‌های ضد دینی و ضد فرهنگی دشمنان بهره گیری از صفوف منسجم و مستحکم نماز و وحدت و انسجام متدینین نمازگزار است.

اسماعیلی افزود: ما بر این باوریم، همکاران بحمدالله همگی اهل نمازند، لکن مشکل فعلی، پراکندگی در اقامۀ نماز است و باید به صفوف محکم و استوار تبدیل شود.