به گزارش افکارنیوز،

جعفر رحمانزاده مدیر عامل شرکت توسعه فضاهای فرهنگی شهرداری تهران با اشاره به اینکه احیا و باز زنده سازی خانه مشاهیر، نخبگان و ترویج ارزش‌ها و اندیشه‌های نخبگان هنر و ادبیات از اهداف شهرداری تهران است، اظهار کرد: خانه اخوان ثالث از سوی شهرداری منطقه 6 برای مرمت و احیا در اختیار شرکت توسعه فضاهای فرهنگی شهرداری تهران قرار گرفته و در حال حاضر نیز مرحله مطالعات و طراحی این خانه آغاز شده است.

وی با اشاره به ضرورت تملک و بهره برداری از اماکن تاریخی و فرهنگی شهر تهران، بیان داشت: شهرداری خانه اخوان ثالث را خریداری کرده و به زودی عملیات مرمت و احیای این مجموعه فرهنگی آغاز می‌شود.

به گفته رحمانزاده احیا و باز زنده سازی خانه مشاهیر و نخبگان، تهران را به پایتخت فرهنگی قابل توجه تبدیل خواهد کرد، چرا که توجه به هنرمندان و بزرگان عرصه ادب و هنر به‌ عنوان بخشی از مالکان فکری جامعه، اهمیت بسیار زیادی در تقویت فرهنگ و هنر اصیل ایرانی دارد.

وی با تاکید بر اینکه این خانه با حفظ هویت این بنای فرهنگی و مطابق با اصول علمی مرمت ابنیه تاریخی انجام خواهد شد، تصریح کرد: هدف اصلی ما حفظ اصول مرمت و احیا، بر اساس مداخله حداقلی است.

رحمانزاده با اشاره به اینکه برگزاری جلسات راهبردی با اقوام، خویشاوندان و علاقمندان به اخوان ثالث ادامه دارد، گفت: تلاش خواهیم کرد تا ماهیت معماری و روح حاکم بر بافت این مجموعه با همان حس و حال گذشته بازسازی شود.

گفتنی است؛ منزل مهدی اخوان ثالث در خیابان دکتر فاطمی، خیابان ششم، کوچه خجسته، پلاک ۳۱ قرار دارد و این اثر در تاریخ یک مهر ۱۳۸۲ با شماره ثبت ۱۰۴۰۴ به‌ عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسیده است.